Kraj Vysočina: Zateplení objektu záchranné služby dokončeno

07.10.2019 22:11

Objekt Zdravotnické záchranné služby (ZZS) Kraje Vysočina prošel náročnou rekonstrukcí zaměřenou na snížení energetické náročnosti. Výměna okenních a dveřních výplní, zateplení obvodového pláště a střechy. To jsou hlavní opatření, která již nyní vedou ke snížení spotřeby energií a snížení emisí skleníkových plynů. Kraj Vysočina získal na zateplení ZZS podporu z finančních prostředků EU.

Kraj Vysočina: Zateplení objektu záchranné služby dokončeno
Foto: kr-vysocina.cz
Popisek: Kraj Vysočina - logo

„Stavební práce byly zahájeny v září 2017, avšak kraj musel v dubnu 2018 odstoupit od smlouvy se zhotovitelem, který nemohl vůči nám plnit své závazky. Kraji Vysočina se podařilo u Řídícího orgánu Operačního programu Životní prostředí vyjednat možnost prodloužení termínu dokončení prací, aby tak nebyla ohrožena několikamilionová dotace a samotná realizace projektu. Práce tak mohly pokračovat a dílo dokončil nově vybraný zhotovitel,“ vysvětluje náměstek hejtmana pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla. Rekonstrukce probíhala za provozu a zahrnovala výměnu oken i na zdravotnickém operačním středisku (dispečinku), který byl na jeden květnový týden přesunut do Havlíčkova Brodu, aby byl zajištěn bezproblémový provoz záchranky.

Celkové výdaje tohoto projektu s názvem „Úspory energií – ZZS Kraje Vysočina“, který je spolufinancován Evropskou unií – Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí, činí více jak 15 miliónů korun s využitím dotací tři milióny korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy Praha: Pětice nemocných akátů ze Sokolovské zmizí, nahradí je jerlíny a dřezovec

22:02 Lesy Praha: Pětice nemocných akátů ze Sokolovské zmizí, nahradí je jerlíny a dřezovec

Ze stromořadí v Sokolovské ulici v Praze 9 koncem října odstraníme pět akátů, které jsou ve velmi šp…