Kraj Vysočina pokračuje v přípravách nové tělocvičny u průmyslovky ve Žďáře nad Sázavou

09.07.2021 12:33

Na podzim letošního roku by mohly začít práce na výstavbě nové tělocvičny u Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy ve Žďáře nad Sázavou.

Kraj Vysočina pokračuje v přípravách nové tělocvičny u průmyslovky ve Žďáře nad Sázavou
Foto: kr-vysocina.cz
Popisek: Kraj Vysočina - logo

Rada Kraje posunula záměr do další přípravné fáze a tento týden schválila podmínky veřejné zakázky na stavební práce a rozhodla zahájit zadávací řízení. „Vítězná firma pak bude mít rok a půl na dokončení nové sportovní haly, kterou budou využívat nejen žáci tamní průmyslovky a sousedního gymnázia, ale také další sportovní kluby ve městě i veřejnost,“ připomíná radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jan Břížďala. Cena díla je odhadována na více než 100 milionů korun, část nákladů by mělo uhradit město Žďár nad Sázavu, včetně napojení tělocvičny na systém dálkového vytápění, které město provozuje.

Nová tělocvična bude svou kapacitou a vybavením vhodná i pro pořádání národních soutěží a zázemí zde najdou běžné kolektivní sporty jako například basketbal, házená, florbal, futsal nebo volejbal. „K dispozici bude také vyznačené hřiště pro tenis a potřebné sportovní vybavení pro stolní tenis, atletiku nebo gymnastiku. Novou halu doplní i 9,5 metrů vysoká lezecká stěna,“ sdělil krajský radní pro oblast majetku Karel Janoušek a dodává, že prostor tělocvičny bude variabilní a půjde rozdělit až na tři samostatné tréninkové plochy, pro diváky je pak určena kapacita až 60 míst s dobrým výhledem na hrací plochu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Budete jen automat na podpisy?

Nebo jak jinak si vysvětlit, že podepisujete zákony, se kterými máte zároveň problém, a který hodnotíte jako protiústavní? Myslel jsem, že by člověk měl schvalovat věci - i v osobním životě, s kterými souhlasí

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Liberecký kraj: Pryšec zapeklitý dorazil do kraje

11:17 Liberecký kraj: Pryšec zapeklitý dorazil do kraje

Řada exponátů se nalézá v herbářích v přírodovědných sbírkách Severočeského muzea v Liberci. Jejich …