Kraj Vysočina připravuje týden sportu pro veřejnost zdarma

03.02.2023 21:20 | Tisková zpráva

Po loňském úspěchu připravuje Kraj Vysočina další týden sportu zdarma pod názvem Vysočina v pohybu. Akce, v rámci níž bude moci veřejnost bezplatně využít vnitřní sportoviště na území regionu, odstartuje v pondělí 17. dubna 2023, sportovat zdarma bude možné až do neděle 23. dubna 2023.

Kraj Vysočina připravuje týden sportu pro veřejnost zdarma
Foto: kr-vysocina.cz
Popisek: Kraj Vysočina - logo

Do konce února otevírá Kraj Vysočina registraci partnerů akce z řad majitelů a provozovatelů vnitřních sportovišť. Jim Kraj Vysočina poskytne finanční příspěvek a mediální podporu.

Cíl akce se oproti loňskému roku nemění – zásadní bude vrátit co nejvíce lidí z Vysočiny zpět ke sportu, umožnit veřejnosti trávit aktivněji volný čas, přiblížit lidem sportovní nabídku v jejich spádové oblasti, vzbudit zájem lidí o zdravý životní styl i zvědavost. Akci kraj připravuje pro širokou veřejnost.

Anketa

Jak zatím hodnotíte kroky zvoleného prezidenta Petra Pavla?

3%
95%
hlasovalo: 30446 lidí

V první fázi, v období do konce února, otevře Kraj Vysočina registraci vnitřních sportovišť, jejichž majitelé nebo provozovatelé mají chuť se do projektu zapojit. Podmínkou je kapacita sportoviště alespoň 20 osob a vyblokování minimálně 7 volných hodin v týdnu pro bezplatný sport (1 hodina = 60 minut).

Příkladem sportovišť, která jsou ideálním adeptem pro zapojení do projektu, jsou plavecké bazény, zimní stadiony a kluziště, posilovny, fitness centra, tělocvičny, haly nebo třeba sokolovny. Sportovištěm se pro účely této akce v sezóně 2023 nerozumí bowlingové herny, herny šipek, kulečníkové herny, kuželny, sportoviště v ubytovacích zařízeních, wellness centra a dětská zábavní centra.

Od března budou na stránkách vysocinavpohybu.cz postupně zveřejňovány nabídky volných sportovních hodin, které bude moci veřejnost v termínu 17.- 23. dubna 2023 využít. Půjde o ideální příležitost, jak udělat něco pro své zdraví, vyzkoušet si nové sporty nebo se seznámit s nabídkou aktivit poskytovaných konkrétními sportovišti. Seznam sportovišť bude pravidelně aktualizován.

První loňský ročník osvětové akce Vysočina v pohybu oslovil zhruba padesátku provozovatelů vnitřních sportovišť, sportoviště navštívilo zhruba deset tisíc lidí. Podobně rozsáhlá akce nemá v Kraji Vysočina obdoby.

Veškeré informace jsou k dispozici na stránkách akce ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Z jakých čísel při svých odhdech vycházíte?

Podle odhadů exministryně financí a šéfky poslanců hnutí ANO Aleny Schillerové si příští rok čtyřčlenná rodina připlatí kvůli vyšším daním 100 tisíc korun. Ptám se, protože každý tvrdí něco jiného, určitě na tom nezbohatneme, ale jak jste dospěla k čísu právě 100 000?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Vydařený Den dětí s hasiči Severočeských dolů v infocentru Elektrárny Ledvice

22:02 ČEZ: Vydařený Den dětí s hasiči Severočeských dolů v infocentru Elektrárny Ledvice

Čtyři stezky a různé soutěžní úkoly čekaly v neděli 28. května na děti v Informačním centru klasické…