Královéhradecký kraj: Další vlna kotlíkových dotací uspokojila všechny oprávněné žadatele

8. 1. 2019 19:59

Královéhradecký kraj schválil již pátou vlnu kotlíkových dotací od roku 2016. V té zatím poslední půjde na výměnu stávajících neekologických zdrojů vytápění na pevná paliva v domácnostech více než 90 milionů korun.

Královéhradecký kraj: Další vlna kotlíkových dotací uspokojila všechny oprávněné žadatele
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.

V následujících dnech se uzavřou smlouvy s 818 příjemci této dotace. Všechny jejich nevyhovující zdroje vytápění budou vyměněny za nové v průběhu roku 2019.

Největší zájem byl o tepelná čerpadla, a to v 433 případech. Dále se v rámci této výzvy ve 156 domácnostech objeví nový kondenzační plynový kotel. Ve zbývajících budou instalovány nové kotle na pevná paliva splňující normy EU.

„Z výzvy otevřené loni v září bylo možno podpořit všechny žadatele, kteří splnili podmínky dotačního programu. Díky dobré publicitě kotlíkových dotací ze strany administrativního týmu a pořádání informačních seminářů nesplnilo podmínky pouze 43 žádostí, které musely být z dalšího hodnocení vyřazeny,“ uvedl radní Pavel Hečko odpovědný za oblast regionálního rozvoje, grantů a dotací.

Odbor regionálního rozvoje, grantů a dotací se nyní připravuje na zpracování a předložení žádosti o nový grant pro roky 2019 až 2021. Ministerstvo životního prostředí již včera zveřejnilo výzvu pro kraje. Královéhradecký kraj by mohl pro tento účel získat až 210 milionů korun.

Administrativní tým „kotlíků“ na krajském úřadu průběžně vyhodnocuje čerpání dotačních prostředků, a pokud dojde k úspoře, operativně umožní přístup dalším žadatelům formou doplňkové výzvy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NPÚ: Zámek Jezeří má šanci získat podporu z evropského programu

19:44 NPÚ: Zámek Jezeří má šanci získat podporu z evropského programu

Státní zámek Jezeří se dostal na seznam čtrnácti ohrožených evropských památek, který každoročně zve…