Královéhradecký kraj: Na krajském úřadě bude možné platit kartou

11.11.2020 17:56 | Zprávy

Krajský úřad Královéhradeckého kraje zlepšuje služby poskytované občanům. Od 1. ledna 2021 bude možné na pokladně krajského úřadu a ve stánku CzechPoint provést platby bezhotovostně.

Královéhradecký kraj: Na krajském úřadě bude možné platit kartou
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.

„Naším cílem je zvýšit komfort služeb poskytovaných krajským úřadem. Ministerstvo zdravotnictví kromě toho doporučuje bezhotovostní platby jako prostředek na snížení rizika nákazy koronavirem. Rada Královéhradeckého kraje proto schválila uzavření Rámcové smlouvy na akceptaci platebních karet se společností Worldline Czech Republic, s.r.o.,“ uvedla ředitelka Krajského úřadu Královéhradeckého kraje Ivana Křečková. 

Po podpisu smlouvy kraj získá dva platební terminály, které budou umístěny ve stánku CzechPoint a na pokladně krajského úřadu. Pronájem terminálů bude zdarma za předpokladu, že budou naplněny avizované obraty zhruba dva miliony korun ročně.  Vedení kraje předpokládá roční náklady na provozování systému ve výši do 30 tisíc korun. Tato částka bude odvozena podle množství realizovaných transakcí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prim Orlík. Od armádních hlubin k meteoritu

9:22 Prim Orlík. Od armádních hlubin k meteoritu

Zeptejte se kohokoli, kdo se vyzná v českých hodinkách, na ten nejdůležitější model, který kdy v Nov…