Královéhradecký kraj: Na krajském úřadě bude možné platit kartou

11.11.2020 17:56

Krajský úřad Královéhradeckého kraje zlepšuje služby poskytované občanům. Od 1. ledna 2021 bude možné na pokladně krajského úřadu a ve stánku CzechPoint provést platby bezhotovostně.

Královéhradecký kraj: Na krajském úřadě bude možné platit kartou
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.
reklama

„Naším cílem je zvýšit komfort služeb poskytovaných krajským úřadem. Ministerstvo zdravotnictví kromě toho doporučuje bezhotovostní platby jako prostředek na snížení rizika nákazy koronavirem. Rada Královéhradeckého kraje proto schválila uzavření Rámcové smlouvy na akceptaci platebních karet se společností Worldline Czech Republic, s.r.o.,“ uvedla ředitelka Krajského úřadu Královéhradeckého kraje Ivana Křečková. 

Po podpisu smlouvy kraj získá dva platební terminály, které budou umístěny ve stánku CzechPoint a na pokladně krajského úřadu. Pronájem terminálů bude zdarma za předpokladu, že budou naplněny avizované obraty zhruba dva miliony korun ročně.  Vedení kraje předpokládá roční náklady na provozování systému ve výši do 30 tisíc korun. Tato částka bude odvozena podle množství realizovaných transakcí.

„Bezhotovostní platby přinesou také finanční úspory, protože s možností platit kartou ubydou hotovostní vklady na bankovní účet, tedy i účtované poplatky za tuto transakci,“ doplnila ředitelka Křečková. 

Kraji spravuje účet Komerční banka, ale ta samotná bezhotovostní platby nezajišťuje. Proto kraj uzavřel smlouvu se společností Worldline Czech Republic, s.r.o., která tyto služby pro banku vykonává.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rosatom: Pandemie neměla vliv na výstavbu nových bloků

16:14 Rosatom: Pandemie neměla vliv na výstavbu nových bloků

V uplynulém roce ruská korporace pro atomovou energii Rosatom uvedla do provozu nové bloky v Rusku i…