Královéhradecký kraj: Na středních školách vzniknou talentová centra

20.10.2021 13:30 | Tisková zpráva

Radní schválili rozdělení necelých 1,7 milionu korun krajským středním školám na realizaci Talent center a jejich vzdělávacích programů. Ty mají rozvíjet zájem a nadání žáků v různých oblastech nad rámec běžné výuky. Kraj podpoří 19 úspěšných projektů.

Královéhradecký kraj: Na středních školách vzniknou talentová centra
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.

„Vytvořením talentových center chceme umožnit našim žákům, aby se dozvěděli či se nadchli pro něco, co se ve škole obvykle neučí. Dali jsme si dva cíle, za prvé probudit vášeň a zájem u těch žáků, které zatím nic neláká a v ničem se ještě nenašli. Za druhé chceme dále rozvíjet ty, kteří dosáhli v dané oblasti jistou úroveň znalostí. Právě jim chceme umožnit se dále zdokonalovat a prohlubovat svoje vědomosti i praktické dovednosti. Jedná se zhruba o půlroční programy jako nadstavba běžné výuky. Jak tuto možnost pojmou, necháváme na nich. Mohou například zvolit víkendová soustředění, týdenní bloky nebo páteční odpoledne,“ uvedl náměstek Arnošt Štěpánek odpovědný za oblast školství.

Hlavním záměrem je pomoci rozvíjet komunikaci, spolupráci a sdílení zkušeností mezi vzdělávacími subjekty a žáky v rámci celého Královéhradeckého kraje. Podpořené aktivity obsahují vzdělávací část, a to semináře a workshopy, dále využívají i prvky distanční výuky, které žáky vedou k samostatné práci v malých skupinách.

„Uvítáme, pokud v rámci programu vzniknou studijní materiály, které budeme moci následně zpřístupnit i veřejnosti pro samostudium dané problematiky,“ doplnil náměstek Štěpánek.

Do termínu pro podání žádostí o mimořádný finanční příspěvek na vznik talentového centra podaly školy Královéhradeckého kraje celkem 42 žádostí, ze kterých bylo 19 úspěšných. Radní je podpoří částkou ve výši 1 666 632 korun, které školy mohou čerpat do konce školního roku 2021/2022. Rozdělení finančních prostředků musí ještě schválit zastupitelé na svém listopadovém jednání.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VLS: Vánoční stromky z Ralska dostaly děti z dětských domovů na Liberecku i senioři

22:45 VLS: Vánoční stromky z Ralska dostaly děti z dětských domovů na Liberecku i senioři

Lesníci VLS z Mimoně, kteří spravují přírodní oblast Ralska, včera rozvezli vánoční borovičky z lesů…