Královéhradecký kraj: V srpnu začne plánovaná rekonstrukce okružní křižovatky v Novém Bydžově

08.08.2016 20:30

V polovině tohoto měsíce začne další etapa rekonstrukce silnice II/324. Po prvním úseku mezi Nymburkem a Skochovicemi přijde na řadu oprava okružní křižovatky na Masarykově náměstí v Novém Bydžově. Stavební práce zde začnou 15. srpna a potrvají až do konce října 2016. Obě etapy budou stát dohromady téměř 24 milionů korun.

Královéhradecký kraj: V srpnu začne plánovaná rekonstrukce okružní křižovatky v Novém Bydžově
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.

„Oba úseky jsou v současné době ve špatném technickém stavu. Vozovka mezi Nymburkem a Skochovicemi vykazuje podél okrajů plošné deformace a trhliny.  Křižovatka silnic II/324 a II/327 v centru Nového Bydžova zase nevyhovuje stanoveným parametrům kvůli konstrukci zpevněných ploch, které brání bezpečnému užívání,“ sdělil náměstek hejtmana a radní pro dopravu Karel Janeček.

Rekonstrukce úseku Nymburk-Skochovice, která začala koncem července, spočívá v opravě a zesílení podkladní a krytové vrstvy vozovky, součástí oprav je ale i obnova odvodnění komunikace a další nezbytné úpravy. Při rekonstrukci okružní křižovatky v Novém Bydžově bude vyměněn povrch vozovky, což výrazně zlepší silniční provoz i vliv na okolní prostředí.

Rozsah první části stavby je od hranice okresu Nymburk až po začátek obce Skochovice. Celková délka úseku této části je 950 metrů. Druhou etapou stavby je pak rekonstrukce okružní křižovatky na Masarykově náměstí v centru Nového Bydžova. Ta bude probíhat za úplné uzavírky. Objízdná trasa bude vedena po místních komunikacích města Nového Bydžova po tzv. „Velkém kvadrantu“ – ulicemi V. Kl. Klicpery, Husova třída, J. Žižky, F. Palackého, J. E. Purkyně, Jos. Jungmanna, Třída Čsl. Armády, V Aleji, Zahradní, Dr. Vojtěcha, Dr. A. Dvořáka a účelové komunikaci tzv. Jedličkově dálnici.

Rekonstrukce úseku Nymburk-Skochovice by měla být dokončena 23. října 2016, křižovatka v Novém Bydžově by měla být znovu plně průjezdná 11. prosince 2016, zkušební provoz by ale měl být zahájen už koncem října. Celkové náklady na rekonstrukci obou úseků se vyšplhají téměř na 24 milionů korun. Kraj obdržel na tuto akci evropskou dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu ve výši 85 %, dále 5% dotaci ze státního rozpočtu a zbytek pokryje ze svého rozpočtu.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy Praha: Pětice nemocných akátů ze Sokolovské zmizí, nahradí je jerlíny a dřezovec

22:02 Lesy Praha: Pětice nemocných akátů ze Sokolovské zmizí, nahradí je jerlíny a dřezovec

Ze stromořadí v Sokolovské ulici v Praze 9 koncem října odstraníme pět akátů, které jsou ve velmi šp…