Královéhradecký kraj projednával plány v sociálních službách s městem Hradec Králové

30.12.2018 12:14

Zástupci Královéhradeckého kraje se sešli s novým vedením města Hradec Králové. Cílem bylo zjistit od nového vedení města plány a jejich priority v oblasti sociálních věcí. S krajem panovala názorová shoda.

Královéhradecký kraj projednával plány v sociálních službách s městem Hradec Králové
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.

„Důvodem jednání bylo vyjasnění cílů v sociálních službách s novým vedením magistrátu. Mezi krajem a městem panuje shoda. Vyjasnili jsme si, do jaké míry část Strategie Královéhradeckého kraje zapadá do jejich komunitního plánu, co by mělo být v péči města a co by se měl postarat náš kraj. Setkání bylo pro nás velmi užitečné. Oblast Hradce Králové a jeho okolí jsou důležitou součástí kraje, je zde soustředěna jedna čtvrtina obyvatel kraje. Královéhradecko je nejstarší oblastí v Čechách a tudíž nároky na sociální služby dramaticky rostou. Jsem přesvědčen, že další jednání povede ke zkvalitnění služeb ve městě a okolí,“ řekl náměstek hejtmana Vladimír Derner odpovědný za oblast sociálních věcí.

Kraj zmínil dobrou spolupráci s městem při rozšiřování Domova U Biřičky, který poskytne nově 188 lůžek. Aktuálně byly zahájeny práce na projektové dokumentaci. Podporu ze strany města i kraje má připravovaná výstavba hospice ve Stěžerách.

Naopak s městem se začnou řešit mezery v kapacitách pro zdravotně postižené a nedostatečná dostupnost odlehčovacích služeb. Obě strany považují privatizaci sociálních služeb za rizikovou.

„Z jednání mám dobrý pocit. Myslím, že máme stejný pohled na sociální služby. Debatovali jsme o základních projektech, které město připravuje. Za hlavní prioritu považuji dokončení projektu domu s odlehčovací službou v Honkově ulici v Hradci Králové. Dále jsme se bavili o tom, v jakém stádiu je příprava projektu Harmonie III. Chceme jeho přípravu urychlit,“ okomentoval druhý náměstek primátora Martin Hanousek pro oblast sociálních věcí.

Plánovaný odlehčovací dům v Honkově ulici o kapacitě 35 lůžek je ve fázi příprav projektové dokumentace. Rozpočet na projekt by měl být hotov do dubna příštího roku. Samotná stavba by pak mohla začít v druhé polovině roku 2019. Dům bude pro seniory i zdravotně postižené.

Momentálně se zpracovává také projektová dokumentace k projektu Harmonie III. v areálu bývalé Koželužny v centru Kuklen. Jedná se o bydlení pro seniory s nižšími příjmy.

Dalšími tématy byly obecně péče o seniory ve městě, odlehčovací služby, chráněné bydlení, sociální bydlení či terénní a ambulantní péče o seniory.

Plány města odpovídají Strategii Královéhradeckého kraje v oblasti sociálních služeb 2018 až 2026.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senát ČR: Výstava fotografií v Senátu připomíná Pekingský masakr v roce 1989

14:27 Senát ČR: Výstava fotografií v Senátu připomíná Pekingský masakr v roce 1989

Ve Valdštejnské zahradě Senátu Parlamentu ČR si bude možné od 22. července do 31. srpna 2019 prohléd…