Královéhradecký kraj projednával plány v sociálních službách s městem Hradec Králové

30. 12. 2018 12:14

Zástupci Královéhradeckého kraje se sešli s novým vedením města Hradec Králové. Cílem bylo zjistit od nového vedení města plány a jejich priority v oblasti sociálních věcí. S krajem panovala názorová shoda.

Královéhradecký kraj projednával plány v sociálních službách s městem Hradec Králové
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.
reklama

„Důvodem jednání bylo vyjasnění cílů v sociálních službách s novým vedením magistrátu. Mezi krajem a městem panuje shoda. Vyjasnili jsme si, do jaké míry část Strategie Královéhradeckého kraje zapadá do jejich komunitního plánu, co by mělo být v péči města a co by se měl postarat náš kraj. Setkání bylo pro nás velmi užitečné. Oblast Hradce Králové a jeho okolí jsou důležitou součástí kraje, je zde soustředěna jedna čtvrtina obyvatel kraje. Královéhradecko je nejstarší oblastí v Čechách a tudíž nároky na sociální služby dramaticky rostou. Jsem přesvědčen, že další jednání povede ke zkvalitnění služeb ve městě a okolí,“ řekl náměstek hejtmana Vladimír Derner odpovědný za oblast sociálních věcí.

Kraj zmínil dobrou spolupráci s městem při rozšiřování Domova U Biřičky, který poskytne nově 188 lůžek. Aktuálně byly zahájeny práce na projektové dokumentaci. Podporu ze strany města i kraje má připravovaná výstavba hospice ve Stěžerách.

Naopak s městem se začnou řešit mezery v kapacitách pro zdravotně postižené a nedostatečná dostupnost odlehčovacích služeb. Obě strany považují privatizaci sociálních služeb za rizikovou.

„Z jednání mám dobrý pocit. Myslím, že máme stejný pohled na sociální služby. Debatovali jsme o základních projektech, které město připravuje. Za hlavní prioritu považuji dokončení projektu domu s odlehčovací službou v Honkově ulici v Hradci Králové. Dále jsme se bavili o tom, v jakém stádiu je příprava projektu Harmonie III. Chceme jeho přípravu urychlit,“ okomentoval druhý náměstek primátora Martin Hanousek pro oblast sociálních věcí.

Plánovaný odlehčovací dům v Honkově ulici o kapacitě 35 lůžek je ve fázi příprav projektové dokumentace. Rozpočet na projekt by měl být hotov do dubna příštího roku. Samotná stavba by pak mohla začít v druhé polovině roku 2019. Dům bude pro seniory i zdravotně postižené.

Momentálně se zpracovává také projektová dokumentace k projektu Harmonie III. v areálu bývalé Koželužny v centru Kuklen. Jedná se o bydlení pro seniory s nižšími příjmy.

Dalšími tématy byly obecně péče o seniory ve městě, odlehčovací služby, chráněné bydlení, sociální bydlení či terénní a ambulantní péče o seniory.

Plány města odpovídají Strategii Královéhradeckého kraje v oblasti sociálních služeb 2018 až 2026.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Komora daňových poradců: Pozor na nekvalifikované poradce

17:44 Komora daňových poradců: Pozor na nekvalifikované poradce

Na Komoru daňových poradců ČR se obrací veřejnost, která není spokojena s úrovní poskytovaných daňov…