Kvalitní a dostupná zdravotní péče bude občanům České republiky poskytována i po 1. lednu 2013. Ačkoliv představitelé některých nemocnic hrozí, že tomu tak nebude, většina nemocnic dostane před koncem letošního roku od zdravotních pojišťoven k podpisu pětiletou smlouvu s tím, že některé k ní budou mít přiloženy speciální dodatky o restrukturalizaci konkrétních oddělení. „Restrukturalizace bude probíhat postupně a bez negativních dopadů na pacienty,“ uvedl k probíhajícímu jednání zdravotních pojišťoven s nemocnicemi prezident SZP ČR Jaromír Gajdáček.
Toto prohlášení podpořil ve středu 17. října před členy senátního Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku ředitel VZP ČR Pavel Horák, který upozornil, že od roku 2010 bylo zrušeno na 4 200 akutních lůžek, aniž by nastaly jakékoliv problémy s poskytováním zdravotní péče.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: VZP