Kvalitní zdravotní péči dostanou občané i v příštím roce

20.10.2012 14:00 | Zprávy

Svaz zdravotních pojišťoven ČR (SZP ČR) a Všeobecná zdravotní pojišťovna vydaly dne 18. 10. 2012 následující společnou tiskovou zprávu.

Kvalitní zdravotní péči dostanou občané i v příštím roce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Všeobecná zdravotní pojišťovna

Kvalitní a dostupná zdravotní péče bude občanům České republiky poskytována i po 1. lednu 2013. Ačkoliv představitelé některých nemocnic hrozí, že tomu tak nebude, většina nemocnic dostane před koncem letošního roku od zdravotních pojišťoven k podpisu pětiletou smlouvu s tím, že některé k ní budou mít přiloženy speciální dodatky o restrukturalizaci konkrétních oddělení. „Restrukturalizace bude probíhat postupně a bez negativních dopadů na pacienty,“ uvedl k probíhajícímu jednání zdravotních pojišťoven s nemocnicemi prezident SZP ČR Jaromír Gajdáček.

Toto prohlášení podpořil ve středu 17. října před členy senátního Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku ředitel VZP ČR Pavel Horák, který upozornil, že od roku 2010 bylo zrušeno na 4 200 akutních lůžek, aniž by nastaly jakékoliv problémy s poskytováním zdravotní péče.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: VZP

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Bydlení

Jedna věc je mít peníze na bydlení, což také úplně nechápu, jak přesně chcete změnit a druhá, aby bylo bydlení k sehnání. To hodláte řešit jak? Protože i když se třeba teď začne stavět, tak to nepokryje poptávku, hlavně, když se soustředí jen na vybrané lokality.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR obnovily navštěvované dětské hřiště v centru Klášterce nad Ohří

11:14 Lesy ČR obnovily navštěvované dětské hřiště v centru Klášterce nad Ohří

Kompletní obnovu dětského hřiště Pastelka vybudovaného před sedmi lety nedaleko centra Klášterce nad…