Kverulant: Definitivně jsme zastavili tunel v dopravních podnicích

23.06.2015 11:18

Pražský dopravní podnik si v roce 2013 přichystal další tunel. Šlo o dodávku předražené ostrahy. Kverulantovi se podařilo tento tunel odhalit a v červnu 2015 i definitivně zastavit. Díky Kverulantovi tak dopravní podnik, respektive daňový poplatníci nepřišli o 82 milionů korun.

Kverulant: Definitivně jsme zastavili tunel v dopravních podnicích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo Dopravního podniku hlavního města Prahy

Pražský dopravní podnik vypsal začátkem roku 2013 výběrové řízení na ostrahu 26 objektů. Původní cena za jejich tříleté hlídání činila okolo 240 milionů korun bez DPH. Nově se měla zvýšit na téměř 400 milionů. Jenže do výběrového řízení se mohl přihlásit jen držitel přesně specifikovaného certifikátu na vysílačky. A ten byl v republice jen jeden – a podle všeho byl s dopravním podnikem předem dohodnutý.

Obecně prospěšná organizace Kverulant.org záměr odhalila již v létě roku 2013. Medializací kauzy se podařilo dosáhnout toho, že se bezpečnostním agenturám přihlásili zahraniční držitelé požadovaného certifikátu, a tak se do soutěže přihlásilo více firem. Kverulantovi se tímto způsobem povedlo úspěšně nabourat konstrukci připraveného tunelu, takže DPP nemohl za vítěze tendru na ostrahu vyhlásit předem vybraného předraženého dodavatele. DPP nakonec nezbylo nic jiného než celou podezřelou soutěž v tichosti zrušit, k čemuž se odhodlal 3. června.

Díky Kverulantovi tak dopravní podnik, respektive daňový poplatníci, nepřišli od září 2013 do května 2015 o téměř 81,6 milionu korun. DPP po tu dobu zadává objednávky bezpečnostním agenturám, které řádně vysoutěžil v minulých letech. V roce 2013 utratil 74,0 milionu korun a v roce 2014 74,6 milionu, tedy ročně o cca 56 milionů méně, než kdyby bylo dokončeno cinknuté výběrové řízení.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Generál Opata se v Bruselu zúčastnil jednání vojenských výborů EU a NATO

22:22 Armáda ČR: Generál Opata se v Bruselu zúčastnil jednání vojenských výborů EU a NATO

Ve dnech 21. a 22. května se náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Aleš Opata zúčastnil v B…