Květná bude fungovat dál ve vlastnictví státu, věří hejtman Netolický

23.04.2015 10:30

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický podnikl inspekční cestu do muničních skladů v Květné na Svitavsku, kde se chtěl přesvědčit o bezproblémovém naskladňování munice z Vrbětic a zabezpečení skladů. Především se však zajímal o další osud skladu, který je prozatím zřízen do konce tohoto roku a jeho další perspektiva není známa.

Květná bude fungovat dál ve vlastnictví státu, věří hejtman Netolický
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický podnikl inspekční cestu do muničních skladů v Květné na Svitavsku,

„Areál v Květné je plně funkční. Co bylo slíbeno, tak funguje. Tedy jak jednotka požární ochrany, tak vojenská policie, která zabezpečuje činnost Policie ČR,“ uvedl hejtman Martin Netolický.  „V současné době se jedná o tom, co bude s areálem dál, protože usnesení vlády hovořilo o provozu do konce roku 2015. Režim fungování po tomto termínu není stále vyjasněn. Jsem však přesvědčený, že areál v Květné bude nadále ve vlastnictví státu a bude fungovat jako záložní muniční sklad. Chci na toto téma promluvit s předsedou vlády, protože tato nejistota přináší celou řadu komplikací, a to zejména při nabírání kmenových zaměstnanců a to jak hasičů, tak zaměstnanců na velení skladu. Všichni v současné době dostávají smlouvu na dobu určitou a nemají tak jistotu budoucího zaměstnání,“ vysvětlil Martin Netolický.

V areálu skladů v Květné je v současné době naskladněno šest z 20 muničních skladů, přičemž v případě potřeby je možné zprovoznit dalších 12 skladů. „V současné době máme schváleno v areálu 30 pracovních míst. Jedná se o 20 hasičů a velitele a dalších devět pracovních míst na velení, které zabezpečuje nakládání s municí,“ uvedl vedoucí areálu Vojtěch Pražan na jednání, kterého ze zúčastnili zástupci hasičské jednotky, vojenské policie, ale také Ministerstva obrany ČR.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Pardubickykraj.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP: 28. října se bude na pražském magistrátu konat Den otevřených dveří

22:33 MHMP: 28. října se bude na pražském magistrátu konat Den otevřených dveří

V letošním roce se bude opět konat den otevřených dveří pražského magistrátu. Zájemci budou moci nav…