LEO Express podá přihlášku do výběrového řízení na trasu Ostrava-Opava-Krnov-Olomouc

10.07.2012 21:18

Společnost LEO Express je připravena předložit nabídku do soutěže na provozování dopravy na dálkové železniční lince Ostrava-Krnov-Olomouc. Do tohoto vůbec prvního tendru vyhlášeného ministerstvem dopravy půjde LEO Express spolu s železničním dopravcem GW Train Regio a.s. ve společném sdružení LEO Express GWTR.

LEO Express podá přihlášku do výběrového řízení na trasu Ostrava-Opava-Krnov-Olomouc
Foto: LEO Express
Popisek: Nová souprava LEO Express se poprvé předvedla v Česku
reklama

Projekt s pracovním názvem ECO FLOW je financován společností LEO Express, GW Train Regio pak zajišťuje jeho odborné vedení. Název ECO FLOW je od slov ekologicky, ekonomicky a low-cost – nízké náklady. Spojuje v sobě dvě zásadní myšlenky tohoto projektu: snížení provozních nákladů oproti ostatním projektům na minimum a ekologii symbolizovanou zeleným vlakem.

„To, že ministerstvo dopravy posunulo termín podání nabídek do soutěže, nás poněkud překvapilo. Byli jsme připraveni podat nabídku k datu, které ministerstvo původně ohlásilo. V souvislosti s posunutím lhůty však zároveň jasně deklarujeme, že nabídku do rychlíkové soutěže podáme i v nově stanoveném říjnovém termínu. Státu dokážeme nabídnout výhodné podmínky a cestujícím poskytovat kvalitní vlakové služby. Jsme si jisti, že náš koncept moderní úsporné dálkové dopravy je velmi perspektivní a konkurenceschopný. Věříme, že výběr vítěze tendru bude transparentní a že rozhodnou objektivní kritéria a nejlepší nabídka. Je určitě velmi pozitivní, že stát otevírá železniční trh i pro další dopravce, a spoléháme na to, že liberalizace nejen dálkové, ale i regionální železniční dopravy bude pokračovat i v dalších krajích naší země. Zkušenosti z trasy mezi Prahou a Ostravou v České republice, jakož i zkušenosti ze zahraničí dokládají, že soukromí dopravci umí provozovat železniční dopravu a ke spokojenosti cestujících dokážou poskytovat velmi kvalitní služby za rozumné ceny,“ říká Leoš Novotný, majitel společnosti LEO Express.

„Spoluprací našich dvou společností vytváříme skutečně silné sdružení. Firma GW Train Regio je zavedeným dopravcem s víceletými zkušenostmi v oblasti provozování osobní železniční dopravy v několika regionech České republiky a v přeshraniční dopravě, LEO Express zase disponuje potřebným finančním zázemím, má navázány mezinárodní kontakty s dodavateli vlakových souprav a pracuje pro něj špičkový tým zkušených odborníků,“ říká předseda představenstva a ředitel společnosti GW Train Regio Ing. František Kozel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: LEO Express

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SVS: Audit EU - Pohraniční veterinární stanice funguje bezproblémově

13:30 SVS: Audit EU - Pohraniční veterinární stanice funguje bezproblémově

Státní veterinární správa (SVS) obdržela od Evropské komise závěrečnou zprávu k auditu Pohraniční ve…