LEO Express zkušebně vyráží na trasu Praha-Ostrava

13.10.2012 17:00

Nové soupravy společnosti LEO Express obdržely od Drážního úřadu povolení ke zkušebnímu provozu. V praxi to znamená, že moderní švýcarské vlaky LEO Express již mohou testovat „reálnou“ trasu mezi Prahou a Ostravou, zatím bez cestujících.

LEO Express zkušebně vyráží na trasu Praha-Ostrava
Foto: LEO Express
Popisek: Nová souprava LEO Express se poprvé předvedla v Česku
reklama

Stále platí, že dopravu s cestujícími v plném provozu se šestnácti spoji denně zahájí LEO Express s novým jízdním řádem od 9. 12. 2012. Cestujícím přitom poskytne rychlou a maximálně pohodnou dopravu zbrusu novými soupravami a velmi moderní, inovativní a kvalitní služby.

Soupravy LEO Express zároveň dokončily nezbytné zkoušky, kterými od konce května procházely na zkušebních okruzích Výzkumného Ústavu Železničního. Při těchto statických i dynamických testech se mj. prověřovaly brzdy nové soupravy, míra hlučnosti a vibrace a zkoušela se také elektricko-magnetická kompatibilita (tzv. EMC).

„Dosud jsme naše soupravy testovali jen na zkušebním okruhu u Velimi. Nyní poprvé vyrážíme na skutečnou trasu, na které budeme přepravovat cestující. Během zkušebního provozu si musíme otestovat naše soupravy na reálné trase, dokončit trénink vlakových posádek, doladit připravované služby, zkrátka vše nachystat tak, aby se se zahájením řádného provozu u nás cestující cítili maximálně spokojeně,“ říká Leoš Novotný, zakladatel a generální ředitel LEO Express.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: LEO Express

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České dráhy: Nové spěšné vlaky zajistí komfortní spojení Plzně, Chebu a Karlových Varů

13:20 České dráhy: Nové spěšné vlaky zajistí komfortní spojení Plzně, Chebu a Karlových Varů

České dráhy zahájí od 13. června provoz nových spěšných vlaků mezi Plzní, Mariánskými Lázněmi, Chebe…