LOM Praha opravil vrtulníky pro keňskou policii

17.04.2017 9:50

Státní podnik LOM PRAHA úspěšně dokončil veškeré práce spojené s generální opravou posledního ze tří vrtulníků Mi-17 ve VIP konfiguraci pro leteckou jednotku keňské policie. Na slavnostním ceremoniálu v úterý 11. dubna jej v prostorách hangáru LOM PRAHA na letišti Praha - Kbely slavnostně předal zákazníkovi.

LOM Praha opravil vrtulníky pro keňskou policii
Foto: LOM PRAHA
Popisek: LOM PRAHA
reklama

Kontrakt na generální opravu tří kusů vrtulníků typu Mi-17 pro keňskou policii (Kenya Police Airwing) byl podepsán s Ministerstvem vnitra Keňské republiky 29. června 2015. Úspěšná realizace daného kontraktu pro náš podnik znamená možnost provedení generálních oprav dalších dvou vrtulníků Ministerstva obrany Keňské republiky.

Vzhledem k velkému významu této zakázky a možnosti navázat na úspěšnou spolupráci mezi oběma zeměmi se slavnostního ceremoniálu na oficiální úrovni účastnili i zástupce keňského policejního prezidenta Silas Olo Mc´Opiyo, velitel policejní letky Rogers M. Mbithi a mluvčí ministerstva vnitra Keňské republiky Mwenda Njoka.

Příspěvek k posílení bezpečnosti v Keni

Pan Mc´Opiyo ve svém projevu srdečně děkoval resortu obrany a státnímu podniku LOM PRAHA za dobrou práci, za velmi vstřícné přijetí a hlavně pohostinnost a lidský přístup, jemuž se delegaci pod jeho vedením v České republice dostalo. Rovněž vyzdvihl příspěvek České republiky k posílení bezpečnosti v Keni, který vidí právě v dodání tří velmi moderních strojů určených pro keňskou policii.

Za českou stranu přijal pozvání náměstek pro řízení sekce průmyslové spolupráce a řízení organizací Ministerstva obrany Tomáš Kuchta, který ve svém projevu zdůraznil důležitost úspěšné spolupráce s keňskou stranou a poděkoval státnímu podniku LOM PRAHA za vzornou realizaci celého kontraktu.

Za Ministerstvo zahraničních věcí promluvil zástupce náměstka sekce mimoevropských zemí, ekonomické a rozvojové spolupráce Ivan Jančárek. Ceremonie se rovněž zúčastnil také ředitel Úřadu pro civilní letectví Josef Rada.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Dobíjecí stojany pro elektromobily ve Středočeském kraji vloni nezahálely

10:57 ČEZ: Dobíjecí stojany pro elektromobily ve Středočeském kraji vloni nezahálely

Navzdory koronavirové krizi pokračoval i vloni růst odebrané bezemisní elektřiny v síti veřejných do…