Léčba dětí, které mají problémy s alkoholem a drogami, stála VZP přes 19 milionů

25.06.2019 10:08 | Zprávy

Každý rok se s koncem školy a začátkem prázdnin opakují případy dětí, které strážníci, policisté či záchranka sbírají opilé v ulicích. Bohužel to ale není jen problém závěru školního roku – klientů VZP, kterým ještě nebylo 18 let, ale už se u nich projevily duševní poruchy způsobené užíváním návykových látek, registruje pojišťovna každoročně kolem 1 200–1 300.

Léčba dětí, které mají problémy s alkoholem a drogami, stála VZP přes 19 milionů
Foto: VZP
Popisek: Všeobecná zdravotní pojišťovna

Za péči o mladé alkoholiky a toxikomany zaplatila loni nejsilnější zdravotní pojišťovna 19,1 milionu korun. Je to historicky nejvyšší částka. VZP na tato alarmující data upozorňuje při příležitosti Mezinárodního dne proti zneužívání drog a nezákonnému obchodování s nimi, který připadá na středu 26. června.

Počty klientů VZP mladších 18 let, kteří byli léčeni kvůli návykovým látkám

 

Rok 2014

Rok 2015

Rok 2016

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Co přesně od Macinky očekáváte?

On se přeci už nějak rozhodl k iniciativě PUR L přistoupil. Není žádost o vysvětlení jen laciné gesto, které vlastně nic nezmění? Proč vůbec jste v této vládě, když hlavně co se týká obrany a bezpečnosti tak nenaplňujete vůbec vaše předvolební sliby?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Servis fotovoltaik a tepelných čerpadel od jiného dodavatele

11:55 ČEZ: Servis fotovoltaik a tepelných čerpadel od jiného dodavatele

Už více než 300 domácností se letos obrátilo na ČEZ Prodej s poptávkou servisu fotovoltaiky, přestož…