Každý rok se s koncem školy a začátkem prázdnin opakují případy dětí, které strážníci, policisté či záchranka sbírají opilé v ulicích. Bohužel to ale není jen problém závěru školního roku – klientů VZP, kterým ještě nebylo 18 let, ale už se u nich projevily duševní poruchy způsobené užíváním návykových látek, registruje pojišťovna každoročně kolem 1 200–1 300.
Foto:
VZP
Popisek: Všeobecná zdravotní pojišťovna
reklama
Za péči o mladé alkoholiky a toxikomany zaplatila loni nejsilnější zdravotní pojišťovna 19,1 milionu korun. Je to historicky nejvyšší částka. VZP na tato alarmující data upozorňuje při příležitosti Mezinárodního dne proti zneužívání drog a nezákonnému obchodování s nimi, který připadá na středu 26. června.
Počty klientů VZP mladších 18 let, kteří byli léčeni kvůli návykovým látkám
Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.