Lesy ČR: „Nemáte zač, když to jde a můžeme“

27.07.2021 9:23 | Zprávy

Lesy České republiky dosud poskytly lidem, jejichž domy 24. června silně poškodilo tornádo, 25,2 miliony korun a 900 m3 dřeva na nové krovy. Zatím je podepsáno 280 darovacích smluv. Žádat je možné i nadále, tedy do konce tohoto roku.

Lesy ČR: „Nemáte zač, když to jde a můžeme“
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR - logo

Lesy ČR nabídly potřebným hned následující den po tornádu buď dřevo na nové krovy, nebo sto tisíc korun. Zatím je podepsaných 28 smluv na kulatinu a 252 na finanční dar.

Nejvíce žádostí lidé podali bezprostředně po zveřejnění výzvy, a to v prvních dvou týdnech po události. Postup je jednoduchý, žádost o výpomoc od Lesů České republiky najdete ZDE. „Aktuálně se pomoci lidem postiženým tornádem věnuje šest našich zaměstnanců, z nichž dva zajišťují v terénu podpisy darovacích smluv i předávacích protokolů,“ řekl Miroslav Svoboda, ředitel Lesního závodu Židlochovice Lesů ČR.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Ekonomika

Když se pyšníte tím, jak díky vám roste naše ekonomika, jak vysvětlíte, že to nepociťuje většina z nás, a že naše mzdy nerostou nebo jen minimálně, a že se naše životní úroveň propadá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSÚ: Růst české ekonomiky vlivem aktivní bilance zahraničního obchodu zrychlil

11:27 ČSÚ: Růst české ekonomiky vlivem aktivní bilance zahraničního obchodu zrychlil

Posílení tempa růstu české ekonomiky ve 3. čtvrtletí 2025 ovlivnila především aktivní bilance zahran…