Lesy Praha: O čisté lesní cesty i zalévání dřevin se postará nová multikára

19.12.2018 8:49

Na zablácených cestách i v závějích sněhu – všude tam si poradí nová multikára, kterou jsme zakoupili z investičních prostředků hlavního města Prahy.

Lesy Praha: O čisté lesní cesty i zalévání dřevin se postará nová multikára
Foto: Lesy Praha
Popisek: Lesy Praha

Malé, ale všestranné vozidlo nám bude pomáhat s odvozem odpadu z lesů, postará se o zametení cest nebo o zalévání vysazených stromů. Našeho nového pomocníka můžete potkat od začátku zimy v Chuchelském háji, lesoparku Cibulka nebo v Prokopském a Dalejském údolí. Ale za prací se bude vydávat i do ostatních pražských lesů – zkrátka všude tam, kde bude třeba jeho služeb.

Díky svým malým rozměrům multikára obratně prokličkuje i na úzkých lesních cestách mezi stromy a pomůže nám s odvozem odpadků, které se v lesích kupí po neukázněných návštěvnících. Zametací nástavba s rotačním kartáčem si zase hravě poradí se spadaným listím na cestách a mycí lišta poslouží k čištění zablácených komunikací. Multikára je vybavena také cisternou na vodu, díky níž budeme moci v horkých letních dnech zalévat solitérně vysazené stromy rostoucí mimo lesní porosty. V zimě bude nový stroj pomáhat s odklízením sněhu z hlavních lesních cest, aby zůstaly průchozí, i když Prahu překvapí sněhová nadílka.

Naše organizace má v současné době 8 multikár, které nám pomáhají se svozem komunálního odpadu, úklidem v lesích a zaléváním dřevin.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Arnika: Nominujte svou Alej roku 2019. Uzávěrka je koncem října

22:11 Arnika: Nominujte svou Alej roku 2019. Uzávěrka je koncem října

O titul Aleje roku spolku Arnika ve Zlínském kraji nebojuje zatím žádná alej, letos zatím přišlo 55 …