Lesy Praha: Výstava v Betlémské kapli představuje hravé Vánoce, zdobí ji i dřevo z pražských lesů

02.12.2018 22:16

Vůně perníkového koření, horké medoviny, chvojí a dřeva mísící se s radostným lomozem desítek lidí procházejících kolem vystavených betlémů. To je vánoční atmosféra v Betlémské kapli, kde probíhá výstava s názvem Betlémy v Betlémské kapli – Vánoční hrátky, kterou pořádá Bonsai servis Praha. Naše organizace na tuto akci poskytla dekorativní akátové dřevo na výzdobu kaple.

Lesy Praha: Výstava v Betlémské kapli představuje hravé Vánoce, zdobí ji i dřevo z pražských lesů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Praha, logo
reklama

Kouzelná atmosféra, která v Betlémské kapli v těchto dnech panuje, vykouzlí úsměv na tváři lidem všech věkových skupin. Radost z výstavy budou mít velcí i malí hračičkové, protože výstava se věnuje historii hraček a jejich výrobců.

K vidění jsou keramické a dřevěné hračky i figurky z kostí, rohoviny či měkkých kamenů. Milovníky technických hraček potěší mechanická autíčka, parní stroje a vláčky.

V kapli jsou vystavené i zvonkohry, flašinety, orchestriony, polyfony a další tradiční instrumenty. Součástí výstavy je také stylizovaná hodinářská dílna, sklářská dílna a ukázky výroby dřevěných hraček.

Přiučit se o historii výroby českých hraček od dávných dob až do současnosti můžou návštěvníci výstavy až do 2. ledna příštího roku. Přijďte prožít nezaměnitelnou vánoční atmosféru do tajuplného podzemí Betlémské kaple.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP: Praha informovala obyvatele o linkách pomoci

7:34 MHMP: Praha informovala obyvatele o linkách pomoci

Linky slouží například pro psychickou pomoc nebo rady ke koronaviru.