Lesy Praha: Výstava v Betlémské kapli představuje hravé Vánoce, zdobí ji i dřevo z pražských lesů

02.12.2018 22:16 | Zprávy

Vůně perníkového koření, horké medoviny, chvojí a dřeva mísící se s radostným lomozem desítek lidí procházejících kolem vystavených betlémů. To je vánoční atmosféra v Betlémské kapli, kde probíhá výstava s názvem Betlémy v Betlémské kapli – Vánoční hrátky, kterou pořádá Bonsai servis Praha. Naše organizace na tuto akci poskytla dekorativní akátové dřevo na výzdobu kaple.

Lesy Praha: Výstava v Betlémské kapli představuje hravé Vánoce, zdobí ji i dřevo z pražských lesů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Praha, logo

Kouzelná atmosféra, která v Betlémské kapli v těchto dnech panuje, vykouzlí úsměv na tváři lidem všech věkových skupin. Radost z výstavy budou mít velcí i malí hračičkové, protože výstava se věnuje historii hraček a jejich výrobců.

K vidění jsou keramické a dřevěné hračky i figurky z kostí, rohoviny či měkkých kamenů. Milovníky technických hraček potěší mechanická autíčka, parní stroje a vláčky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

EU

Já teda nevím, ale vy máte dojem, že nyní v EU vše neurčují jen státy jako Německo, Francie? Možná máme právo veta, ale k čemu nám je to dobré, když nám EU diktuje vše a čím dál víc má tendenci zasahovat i do soukromí lidí? Nebo to vše se děje, protože naší zástupci v EU jsou k ničemu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa jeskyní: Zdivočelá smrt v jeskyni Výpustek

22:03 Správa jeskyní: Zdivočelá smrt v jeskyni Výpustek

V sobotu 2 v 19:00 se ve Výpustku uskuteční sólový koncert zpěvačky Lenky Dusilové v rámci projektu …