Letiště Praha chystá pro cestující bohatý vánoční program

03.12.2019 10:02

Letiště Václava Havla Praha se „převléklo“ do vánočního. Vnitřní i venkovní prostory letiště nyní zdobí bohatá vánoční dekorace včetně několika vánočních stromečků. Cestující se v prosinci rovněž mohou těšit na vánoční trhy, vánoční koncerty smíšeného pěveckého sboru nebo na rozdávání tradičních perníčků.

Letiště Praha chystá pro cestující bohatý vánoční program
Foto: Archiv
Popisek: Letiště Praha - logo

Ve dnech 3. a 4. prosince proběhnou na Letišti Václava Havla Praha speciální mikulášské exkurze. Pro děti bude připraven fotokoutek s mikulášskou tematikou. V rámci prohlídky hasičárny je pak na programu návštěva improvizovaného pekla. Pokud jím malí návštěvníci projdou, dostanou za odměnu diplom a sladkosti.

Cestující a všichni návštěvníci letiště pak 5. prosince budou moci potkat ve veřejné části letištních terminálů Mikuláše s andělem a čertem. Ti budou za básničku či písničku rozdávat drobné cukrovinky a jiné dárky.

K vánočním svátkům neodmyslitelně patří koledy, proto bude v obou terminálech ke slyšení pěvecký sbor Lucky Voice Band. Cestující si ho mohou poslechnout 9. nebo 16. prosince vždy od 18:15 hodin. Sbor zazpívá nejdříve v příletové hale Terminálu 1 u vánočního stromečku. Přibližně po 30 minutách se přesune do neveřejné části letiště – konkrétně na začátek prstu C. Své vystoupení pak zakončí opět ve veřejné části v odletové hale Terminálu 2. Sbor v počtu čtyřiceti hlasů zazpívá české i anglické koledy nebo písně, které jsou neodmyslitelně spjaté s kouzlem Vánoc.

Také letos budou mít cestující možnost vybrat si zajímavé vánoční dárky z nabídky chráněných dílen či neziskových organizací. Charitativní předvánoční trh proběhne od 16. do 18. prosince ve veřejné části letiště ve spojovací chodbě mezi Terminálem 1 a Terminálem 2, a to vždy od 9 do 16 hodin. Každý den zde budou k dostání ručně vyrobené či jiné propagační předměty od neziskových organizací, jako jsou například dětský fond UNICEF, organizace pro pomoc nevidomým Světluška, rehabilitační a rekvalifikační středisko pro nevidomé Dobromysl či organizace podporující lidi bez domova K srdci klíč.

České vánoční tradice připomene speciální výstava, která bude od začátku prosince k vidění ve spojovacím traktu v neveřejné části letiště mezi Terminálem 1 a Terminálem 2.

Štědrý den na letišti pak bude ve znamení rozdávání perníčků z chráněné dílny Modrý domeček. Perníčky cestující dostanou přímo od zaměstnanců letiště, kteří budou snadno k rozpoznání díky vánočním čepicím. Pokud by se náhodou na někoho nedostalo, může si perníček vyzvednout také na informačních přepážkách v obou terminálech.

Více informací se dozvíte na Twitteru Letiště Praha: @PragueAirport.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Aukce Paláce Broadway vítěze nepřinesla, ÚZSVM proto osloví stávajícího nájemce

22:54 Aukce Paláce Broadway vítěze nepřinesla, ÚZSVM proto osloví stávajícího nájemce

Dnešní výběrové řízení s elektronickou aukcí s historicky nejvyšší minimální cenou, a to 1 miliarda …