Letiště Praha vypsalo výběrové řízení na provozovatele taxislužby

15.08.2016 9:33

Společnost Letiště Praha, a. s., vyhlásila veřejné výběrové řízení na provozování taxislužby v prostorách Letiště Václava Havla Praha, jehož předmětem je výběr dvou poskytovatelů taxislužby pro cestující. Výběrové řízení je dvoukolové a vybraní uchazeči zahájí provoz 1. ledna 2017.

Letiště Praha vypsalo výběrové řízení na provozovatele taxislužby
Foto: Archiv
Popisek: Letiště Praha - logo

Vypsání výběrového řízení předcházela několikaměsíční společná a veřejná diskuze se všemi potenciálními zájemci o účast v tendru tak, aby podmínky řízení byly zcela transparentní, účastníkům srozumitelné a zároveň odpovídající všem současným provozním náležitostem fungování trhu taxislužby. Cílem Letiště Praha je poskytnout koncovým zákazníkům kvalitní službu.

„Naším cílem je postupovat v procesu výběru maximálně transparentně. Zároveň chceme spolupracovat s profesionálními partnery, kteří budou dlouhodobě garantovat poskytování kvalitní služby dle dohodnutých parametrů, a pokračovat v dlouhodobém programu rozvoje Měníme letiště pro vás s cílem poskytovat kvalitní služby za odpovídající cenu,“ říká Jiří PetržIlka, člen představenstva Letiště Praha, a. s., a dodává: „Chceme zachovat a zvýšit kvalitu taxislužby, ale také komfort pro cestující, což zahrnuje například zajištění dostupnosti vozů do 5 minut od projevení zájmu cestujícího v režimu 24 hodin denně a nasazení flotily vozů minimálně střední třídy, kde žádné z vozidel nebude starší tří let.“

Dvoukolové výběrové řízení je vypsáno z důvodu končící smlouvy stávajícím poskytovatelům AAA radiotaxi s.r.o. a FIX, spol. s r.o. První kolo spočívá ve splnění přesně definovaných kvalifikačních předpokladů (mj. bezúhonnost, dostatečné profesní a technické kvalifikační předpoklady k provozování taxislužby, podnikatelský záměr apod.). 

Lhůta pro podání nabídek je nejpozději do pondělí 22. srpna 2016 do 12:00 hodin. V rámci druhého kola, jehož se budou moci účastnit všichni, kdo splní předpoklady z prvního kola, proběhne soutěž o ceně formou elektronické aukce. Finanční nabídka bude pro oba vítězné uchazeče závazná a bude zakotvena do smlouvy. Vybraní uchazeči jsou povinni zahájit provoz 1. ledna 2017, nebude-li sjednáno jinak. Smlouva se uzavírá na dobu určitou, a to do 31. prosince 2021.
Kompletní podmínky jsou zveřejněny na webových stránkách Letiště Praha www.prg.aero v Business sekci (více zde).

O Letišti Praha

Podle výsledků mezinárodní asociace IATA je Letiště Václava Havla Praha jedním z nejvíce se rozvíjejících letišť světa. Cestující mají k dispozici nabídku 60 leteckých společností spojujících Prahu přímou linkou s více než 130 destinacemi po celém světě. V aktuální letní sezóně došlo ke změnám s cílem podpořit dlouhodobé vnímání letiště jako vstřícného, moderního a zákaznicky zajímavého prostoru, kde začíná dovolená. V první fázi se jedná především o zlepšení služeb parkování a změny v nabídce restaurací s důrazem na kvalitu za přiměřenou cenu. Tyto kroky vedoucí ke zvýšení spokojenosti cestujících jsou součástí dlouhodobé kampaně s podtitulem Měníme letiště pro vás.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Potravinářská inspekce zakázala med ze Střední Ameriky, označený klamavými údaji

13:55 Potravinářská inspekce zakázala med ze Střední Ameriky, označený klamavými údaji

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila kontrolované osobě NATU s.r.o., aby nepro…