Liberecký kraj: Ministerstvo vnitra ocenilo kraj za Digitální mapu veřejné správy

15.02.2019 13:56

Ministerstvo vnitra České republiky ocenilo Liberecký kraj za spolupráci při naplňování opatření tzv. Akčního plánu Geoinfostrategie schválené vládou 8. července 2015. Liberecký kraj se řadí v oblasti správy a poskytování prostorových dat na přední místo v republice.

Liberecký kraj: Ministerstvo vnitra ocenilo kraj za Digitální mapu veřejné správy
Foto: kraj-lbc.cz
Popisek: Liberecký kraj
reklama

Ministerstvo vnitra v dopise z ledna letošního roku poděkovalo kraji za vysokou profesionalitu a kvalitu včetně ochoty předávat své zkušeností na ostatní regiony a centrální orgány České republiky.

„Digitální mapa veřejné správy Libereckého kraje vznikala v období 2011 až 2015. Přišla nás na více jak 23 milionů korun. Zaznamenává právní a skutečný stav uspořádání území. Mapa je velice podrobná a je zdrojem kvalitních prostorových dat nejen pro veřejnou správu, ale i občany, kteří zde najdou například plány silnic, železniční mapu či přehled katastrálních území. Jsem ráda, že nás za to ministerstvo vnitra ocenilo. Do budoucna chystáme podpořit další projekty, jako je například vznik Digitální technické mapy celé České republiky,“ uvedla Jitka Volfová, statutární náměstkyně pro resort ekonomiky, správy majetku a informatiky.

Digitální technická mapa České republiky bude mít za úkol systematickou a jednotnou správu geografických dat například o technické infrastruktuře či nemovitostech. Na jejím vzniku se budou podílet kraje, kterým může v budoucnosti uspořit provozní náklady. Digitální technická mapa České republiky se totiž stane přenesenou působností výkonu státní správy a na provoz bude jednotlivým krajům přispívat ministerstvo.

Mezi proaktivní kraje v provozu a zavádění Digitální technické mapy patří:

  • Liberecký kraj
  • Plzeňský kraj
  • Karlovarský kraj
  • Praha
  • Zlínský kraj
  • Kraj Vysočina

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Škoda Transportation: Škoda Electric uspěla na Slovensku

11:44 Škoda Transportation: Škoda Electric uspěla na Slovensku

Plzeňská Škoda Electric si připsala úspěch na slovenském trhu – firma dodá do města Prešov deset nov…