Liberecký kraj: Zaregistrujte se, kraj pomůže vyhledat zdroje pro realizaci vašeho projektu

14.10.2019 20:27

Soukromé firmy, veřejné instituce, ale i podnikatelé, kteří plánují své projekty v Libereckém kraji, je opět mohou zaregistrovat do Databáze projektových záměrů Regionálního akčního plánu 2020 Libereckého kraje. Díky tomu získají informace o tom, jak čerpat evropské, státní či krajské peníze přesně tak, jak potřebují.

Liberecký kraj: Zaregistrujte se, kraj pomůže vyhledat zdroje pro realizaci vašeho projektu
Foto: kraj-lbc.cz
Popisek: Liberecký kraj
reklama

Liberecký kraj dlouhodobě mapuje, jak lidé i organizace dokáží čerpat peníze na své plány a dále je uskutečňovat. I k tomu zmíněná databáze přispívá.

„Díky tomu můžeme snadněji a účinněji hospodařit s finančními prostředky a účelněji cílit na rozvoj celého regionu,“ upřesnila Radka Loučková Kotasová, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování.

Zároveň tak kraj může lépe komunikovat se státem a tedy i s těmi, kdo připravují operační programy; to přispívá k tomu, aby peníze směřovaly tam, kam mají. „Pevně věřím, že informace o lokálních projektech poslouží také při vyjednávání a cílení evropských dotačních prostředků do našeho regionu,“ řekla radní.

Ti, kteří se do databáze zaregistrují, se nemusí bát o únik dat. „Všechny informace osobního a citlivého charakteru nebudou nikde veřejně dostupné a slouží pouze pro potřeby kraje,“ ubezpečila radní.

V regionu se od začátku tohoto operačního období úspěšně uskutečnilo celkem 442 projektů. „Výdaje na ně činily přes šest miliard korun. Každý z těchto projektů pomáhá náš kraj rozvíjet směrem vpřed,“ uzavřela Radka Loučková Kotasová.

Jednotlivé projekty lze přihlásit na webových stránkách ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

HZS: Máme za sebou tři dny, bohaté na požáry, téměř polovina byla v přírodním prostředí

20:09 HZS: Máme za sebou tři dny, bohaté na požáry, téměř polovina byla v přírodním prostředí

Celkem vyjeli hasiči během uplynulého pátku a víkendu ke 294 požárům, což je víc než dvojnásobek dlo…