Liberecký kraj opět přispěje na projekt Dětské univerzity

16.07.2021 11:48

Dětská univerzita při Technické univerzitě v Liberci (TUL) bude v příštím školním roce pokračovat. Liberecký kraj podpoří její činnost již pošesté půl milionem korun. Stejnou částku odsouhlasili krajští radní i v předchozích letech. Finanční podporu musí projednat Zastupitelstvo Libereckého kraje.

Liberecký kraj opět přispěje na projekt Dětské univerzity
Foto: kraj-lbc.cz
Popisek: Liberecký kraj

„Projekt Dětské univerzity je skvělým počinem. Rozšiřuje totiž nabídku kvalitních volnočasových vzdělávacích aktivit technického a přírodovědného zaměření na území celého Libereckého kraje.

Anketa

Souhlasíte, aby se pokuty za opakované přestupky odečítaly ze sociálních dávek?

97%
1%
hlasovalo: 17413 lidí

V prvních ročnících Dětské univerzity byly náklady hrazeny z prostředků Evropské unie, v posledních letech je provoz možný pouze díky dotaci Libereckého kraje, která dovoluje účast zájemcům bez ohledu na jejich socioekonomický status,“ uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí. 

Cílovou skupinou Dětské univerzity jsou žáci základních a středních škol od 9 do 18 let. Roční hodinová dotace přímé výuky na jednoho účastníka bude v rozsahu od 50 do 100 hodin dle varianty celoročních kurzů. Vybraní zájemci budou navštěvovat organizovanou výuku. Prohloubí si vzdělání v oblasti přírodních a technických věd. Využít přitom mohou vědeckotechnický potenciál, pedagogického zázemí a přístrojové vybavení TUL.

„Ve školním roce 2021/2022 se otevře vzdělávání v 8 specializacích pokrývajících oblasti vzdělávání strojírenské a aditivní technologie, robotiky a mikroelektroniky, aplikované matematiky, chemie a fyziky, mikrobiologie, biomedicíny a nanotechnologie,“ uzavřel Dan Ramzer, náměstek pro resort školství, mládeže, tělovýchovy sportu a zaměstnanosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NP České Švýcarsko: Vrtulník dopravil materiál na Šaunštejn

17:59 NP České Švýcarsko: Vrtulník dopravil materiál na Šaunštejn

Vrtulník MI-8 dopravil ve Vysoké Lípě v Národním parku České Švýcarsko na skalní hrádek Šaunštejn ma…