Liga mistrů se bude hrát opět v České televizi

04.02.2015 17:42

Česká televize podepsala s Evropskou fotbalovou federací UEFA smlouvu na vysílání přímých přenosů úterních zápasů Ligy mistrů, finálového utkání Ligy mistrů i zápasů Superpoháru UEFA. Pro následující tři sezony se tak program ČT sport stane jediným volně šířeným kanálem, na kterém budou moci diváci zápasy sledovat. Česká televize navíc získala na úterní přenosy Ligy mistrů právo první volby.

Liga mistrů se bude hrát opět v České televizi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

„Česká televize vysílá Ligu mistrů UEFA již od jejího nultého ročníku a neumím si představit, že by diváci o tuto možnost přišli. Tým profesionálů na kanálu ČT sport jim dokáže zajistit nejen zcela komfortní přístup k těm nejvýznamnějším zápasům, ale i kvalitní sportovní zpravodajství a přísun všech dodatečných informací. Jsem rád, že tomu tak bude i po následující tři sezony, a to za korektních podmínek, které se České televizi podařilo, s přihlédnutím k jejím možnostem, dojednat s držiteli práv,“ potvrzuje uzavření smlouvy generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Evropská fotbalová federace UEFA potvrdila uzavření smlouvy s Českou televizí ohledně vysílacích práv na přímé přenosy úterních zápasů Ligy mistrů, finálová utkání i zápasy Superpoháru UEFA pro sezony 2015/2016, 2016/201717 i 2017/2018. Smlouva rovněž zahrnuje práva na vysílání sestřihů všech úterních i středečních utkání Ligy mistrů v daném časovém období.

„Smlouva poskytuje České televizi právo první volby úterních zápasů Ligy mistrů i čtvrtečních utkání Evropské ligy. Česká televize tak poskytne fotbalovým příznivcům nejkvalitnější fotbalovou nabídku jako jediná ve volném vysílání a se zárukou těch nejzajímavějších momentů jednotlivých hracích dnů,“ doplňuje ředitel ČT sport Jiří Ponikelský.

Česká televize bude taktéž pokračovat v sezonách 2015-2018 ve vysílání Evropské ligy UEFA - tradiční čtvrteční přímé přenosy na ČT sport budou opět doplněny sestřihy z dalších zápasů a nově také magazínem soutěže připravovaným obdobně jako u Ligy mistrů, přímo štáby UEFA.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Česká televize

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Znojmo navyšuje kapacitu očkovaní na své maximum

13:29 Nemocnice Znojmo navyšuje kapacitu očkovaní na své maximum

V tuto chvíli čeká ve virtuální frontě na očkování v Nemocnici Znojmo přes 3000 registrovaných zájem…