MHMP: Den bez aut v Praze nabídne udržitelnou dopravu i kulturní program

20.09.2018 18:06 | Zprávy

Jako každý rok se 22. září promění jedna z rušných pražských ulic v pěší zónu. Letos akcí „Den bez aut“ ožije karlínská Křižíkova ulice a umožní tak místním restauracím, obchůdkům i kavárnám rozšířit se do ulice a rozhýřit městskou atmosféru hudbou, barvami, vůněmi, chutěmi a zábavou.

MHMP: Den bez aut v Praze nabídne udržitelnou dopravu i kulturní program
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova pražského magistrátu

Při této příležitosti bude také slavnostně podepsáno memorandum mezi městem a bikesharingovými společnostmi. Den plný aktivit zakončí svým vystoupením skupina The Tap Tap.

Dnem bez aut vrcholí Evropský týden mobility, který se tento týden koná ve stovkách velkoměst po celém světě. Prostor od křižovatky na Florenci po Karlínské náměstí se 22. září otevře lidem, a to jak pro jejich každodenní, tak i zcela neobvyklé aktivity. Od 14:00 hodin se návštěvníci mohou zúčastnit netradičního běhu Prague Extreme walk, jehož cílem je poukázat na problematiku znečištěného ovzduší.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Korupce

Dobrý den, vím, že se věnujete korupci. Zajímá mě, co jste jako senátorka udělala proto, aby k ní nedocházelo? Kde vidíte největší problémy, že k ní neustále dochází? Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČNB vytvořila testovací portfolio digitálních aktiv

16:23 ČNB vytvořila testovací portfolio digitálních aktiv

Česká národní banka (ČNB) poprvé ve své historii zrealizovala nákup digitálních aktiv. Nákup se usku…