MHMP: Konec jednorázového nádobí na pražských akcích

16.12.2019 16:34

Rada hlavního města Prahy dnes schválila usnesení, ve kterém se zavazuje, že hlavní město Praha neuzavře žádnou formu partnerství nebo spolupráce a neposkytne žádnou podporu, grant ani záštitu nikomu, kdo se nezaváže eliminovat používání jednorázových, především plastových, obalů a výrobků.

MHMP: Konec jednorázového nádobí na pražských akcích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova pražského magistrátu na Mariánském náměstí
reklama

„Pořadatelé a organizátoři akcí, kteří se nebudou chovat šetrně k životnímu prostředí a nezamezí používání jednorázových plastových obalů a nádobí, již nedostanou od Prahy žádnou formu podpory,“ říká náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast životního prostředí Petr Hlubuček.

Opatření omezující jednorázové plasty se netýká jen akcí pro veřejnost, ale bude uplatňováno i v rámci samotného magistrátu. K jeho dodržování budou vyzvány i městské části a příspěvkové organizace hlavního města. V kancelářích, kde tomu doposud není, dojde například k nahrazení plastových nápojových PET lahví džbánky a karafami na vodu. Důraz bude kladen také na osvětu, motivaci a vzdělávání.

„Množství odpadů v Praze nám každý rok narůstá. To je dlouhodobě neudržitelné, a musíme tak vzniku odpadů předcházet,“ doplňuje náměstek Hlubuček. 

Město tímto opatřením plní cíl zavedení principů cirkulární ekonomiky do svého fungování, plynoucí z klimatického závazku, který přijalo zastupitelstvo hlavního města letos v červnu. Připojuje se tím také k naplnění směrnice Evropského parlamentu o omezení dopadů některých plastových výrobků na životní prostředí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy ČR postavily v Beskydech novou hájovnu, bývalá bude k vidění ve Valašském muzeu

21:20 Lesy ČR postavily v Beskydech novou hájovnu, bývalá bude k vidění ve Valašském muzeu

V lesích u Valašské Bystřice postavily Lesy ČR novou hájovnu. Stojí na místě roubenky z roku 1920, j…