MHMP: Konec jednorázového nádobí na pražských akcích

16.12.2019 16:34 | Zprávy

Rada hlavního města Prahy dnes schválila usnesení, ve kterém se zavazuje, že hlavní město Praha neuzavře žádnou formu partnerství nebo spolupráce a neposkytne žádnou podporu, grant ani záštitu nikomu, kdo se nezaváže eliminovat používání jednorázových, především plastových, obalů a výrobků.

MHMP: Konec jednorázového nádobí na pražských akcích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova pražského magistrátu na Mariánském náměstí

„Pořadatelé a organizátoři akcí, kteří se nebudou chovat šetrně k životnímu prostředí a nezamezí používání jednorázových plastových obalů a nádobí, již nedostanou od Prahy žádnou formu podpory,“ říká náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast životního prostředí Petr Hlubuček.

Opatření omezující jednorázové plasty se netýká jen akcí pro veřejnost, ale bude uplatňováno i v rámci samotného magistrátu. K jeho dodržování budou vyzvány i městské části a příspěvkové organizace hlavního města. V kancelářích, kde tomu doposud není, dojde například k nahrazení plastových nápojových PET lahví džbánky a karafami na vodu. Důraz bude kladen také na osvětu, motivaci a vzdělávání.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Ing. Barbora Urbanová byl položen dotaz

Rozpočet

Když je podle vás rozpočet bez ambice, zajímá mě, zda ho tedy podpoříte nebo ne? Protože jestli ano, tak si podle mě slušně řečeno nevidíte do pusy nebo to hlasujete i pro věci, s kterými nesouhlasíte? Jakou má takové hlasování logiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSÚ: V sedmi obcích zvolili nová zastupitelstva

7:14 ČSÚ: V sedmi obcích zvolili nová zastupitelstva

V sedmi obcích na území celkem pěti krajů vybírali v sobotu voliči nové obecní zastupitele.