MHMP: Město podpoří pražskou výpravu na Emil Open 2020

24.06.2020 15:39

Rada hl. m. Prahy schválila žádost spolku Emilova sportovní, z.s., o poskytnutí individuální účelové dotace na zajištění účasti pražské výpravy na akci 9. Evropské hry handicapované mládeže Emil Open 2020. Jedná se o příspěvek ve výši 80 000 Kč na zajištění výpravy sportovců z Prahy a na úhradu stravy a ubytování.

MHMP: Město podpoří pražskou výpravu na Emil Open 2020
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova pražského magistrátu na Mariánském náměstí
reklama

Akce Emil Open byla původně naplánována na termín od 24. - 28. 6. 2020, ale vzhledem k mimořádné situaci v souvislosti se šířením koronaviru bylo její konání posunuto na 16. - 20. 9. 2020. Emil Open je mezinárodním sportovním a společenským setkáním mladých lidí se zdravotním postižením.

Očekávaný počet účastníků je 800 mladých, dosud nesportujících či začínajících amatérských sportovců, kteří se utkají v disciplínách, jako jsou atletika, plavání, stolní tenis a boccia. Akce je určena pro osoby se všemi druhy postižení ve věku 10 – 26 let.

„Moc rád takovéto akce podporuji, protože právě tito lidé potřebují stále více začleňovat do společnosti a Emil Open je jasným důkazem toho, že oni jsou těmi největšími bojovníky,“ uvedl radní hl. m. Prahy pro oblast sportu Vít Šimral.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká pošta: Nouzový stav a mimořádná opatření

15:16 Česká pošta: Nouzový stav a mimořádná opatření

Klientů České pošty se většina přijatých opatření přímo nedotkne.