MHMP: Pražská MHD kvůli mimořádným opatřením upravuje provoz

11.03.2020 8:24

V souvislosti se zákazem pořádání kulturních a sportovních akcí s účastí nad 100 osob a dočasným ukončením vyučování na základních a středních školách reaguje hlavní město společně s Dopravním podnikem hl. m. Prahy (DPP) na situaci změnami v hromadné dopravě.

MHMP: Pražská MHD kvůli mimořádným opatřením upravuje provoz
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova pražského magistrátu
reklama

Kromě poklesu počtu cestujících, kteří hromadnou dopravu využívají, mají mimořádná opatření vliv i na dostupné počty provozního personálu, zejména řidičů. Aktuálně všichni dopravci Pražské integrované dopravy (PID) vyhodnocují, kolik zaměstnanců v dalších dnech nebude k dispozici s ohledem na nutnost starat se o děti z prvního stupně základních škol či vzhledem k případným karanténám. Od středy 11. 3. 2020 nebudou v provozu školní linky a dojde k prodloužení intervalů na autobusových linkách 107, 119 a 143. Provozu metra a tramvají se změny nedotknou.

Od středy 11. 3. 2020 začnou platit následující změny v pražské městské hromadné dopravě:

AUTOBUSY:

107 – omezení (prodloužení intervalů) v rozsahu celého dne

119 – provoz bude sledován a v období od cca 6:00 do 20:00 hodin bude provoz operativně přizpůsoben poptávce

143 – omezení (prodloužení intervalů) v rozsahu celého dne

Ruší se provoz školních linek 251 až 275.

METRO: Beze změny

TRAMVAJE: Beze změny

Aktuální informace o příjezdech autobusů jsou v aplikacích PID Lítačka a IDOS. Zároveň mohou Pražané sledovat přesné polohy autobusů ZDE.

Opatření jsou dočasná, jakmile budou zrušena, provoz MHD se vrátí do standardního režimu.

Vzhledem k dynamickému vývoji situace a rozsahu možných změn v síti PID nebude vždy možné plně garantovat převěšení jízdních řádů na zastávkách a plné nahrání informací o nových jízdních řádech do vyhledávačů spojení a dalších mobilních aplikací. Současně je možné, že k uvedeným opatřením v dalších dnech přibydou i nová, vše v závislosti na dalších rozhodnutích Bezpečnostní rady státu a vývoji epidemiologické situace.

Cílem dílčích omezení v provozu PID je především eliminovat zbytečně jezdící, především školní, spoje a umožnit části provozního personálu, aby se mohl starat o děti zejména z prvního stupně základních škol. Omezení u páteřní kolejové dopravy, metra a tramvají, jsou zcela minimální s ohledem na skutečnost, že přílišná redukce provozu by mohla naopak znamenat výskyt přeplněných spojů.

Věříme, že tato opatření veřejnost přijme s pochopením. Současně apelujeme na všechny cestující v MHD, aby v maximální míře dodržovali hygienické návyky a v případě, že mají příznaky respiračního onemocnění, hromadnou dopravou necestovali nebo takové cesty maximálně omezili a kontaktovali svého praktického lékaře.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MAS Naděje: Navzdory epidemii jede spolupráce škol v Litvínově a okolí na plné obrátky

22:02 MAS Naděje: Navzdory epidemii jede spolupráce škol v Litvínově a okolí na plné obrátky

I přes nečekanou pandemii COVID-19 se spolupráce škol na Litvínovsku nezastavila. Jednací místnosti …