MHMP: Startuje další ročník unikátního závodu OpenRace 2019

29.03.2019 17:37

Pod záštitou radního hl. m. Prahy Víta Šimrala a s hlavním městem Prahou jako generálním partnerem 31. března startuje další ročník unikátního virtuálního závodu, pořádaného organizací Cesta za snem OpenRace 2019.

MHMP: Startuje další ročník unikátního závodu OpenRace 2019
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova pražského magistrátu

Závod, který se jede na handbike trenažérech simulujících cyklistiku vozíčkářů, kdy se šlape pouze rukama, díky internetu propojí celé Česko v myšlence propagovat pohyb a sport lidí s handicapem.

OpenRace 2019 startuje posledního března a končí v říjnu 2019. Podtitulem letošního ročníku je 30 let svobody, tedy výročí třiceti let od sametové revoluce. Každý týden, po dobu 30 týdnů, bude v trenažérech přibývat nová pražská cyklostezka, na které budou týmy v daný týden závodit. Cyklostezky budou zmapovány jako video se záznamem GPS a členitosti terénu. Cyklisté na trenažérech tak budou jezdit po reálné trase a cítit reálná stoupání i klesání. Tímto počinem chce Cesta za snem celé republice představit třicet nejkrásnějších cyklotras nebo úseků, které pak lidé mohou navštívit a absolvovat osobně. Přispěje tak k propagaci cyklistického vyžití na území hlavního města a rozvoji cykloturistiky v Praze, která tento projekt finančně podpořila a stala se jeho generálním partnerem.

„Myšlenka závodu OpenRace se mi líbí nejen jako unikátní možnost pomoci handicapovaným a navštívit jejich svět pomocí handbikingu, ale také právě jako originální forma podpory cyklistiky v hlavním městě. Těší mě, že hlavní město tak výrazně podporuje OpenRace a věřím, že o účast na něm bude velký zájem,“ uvedl radní hl. m. Prahy Vít Šimral.

Trenažéry jsou interaktivní a přes internet propojeny navzájem. Najdeme je na všech spinálních jednotkách v ČR, v rehabilitačních ústavech a centrech následné pomoci, ale také v renomovaných komerčních společnostech, ve školách, na radnicích měst. Každý tým společně šlape pro svého patrona, člověka s handicapem, kterého tímto podporuje a může mu vyjet finanční podporu nebo vyhrát jeden z těchto unikátních strojů. Nad tím vším stojí společná myšlenka podpory sportu handicapovaných a bourání předsudků, které rozdělují svět zdravých a handicapovaných.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České dráhy: Nový jízdní řád 2022 v Jihočeském kraji

7:33 České dráhy: Nový jízdní řád 2022 v Jihočeském kraji

V neděli 12. prosince 2021 začne na železnici platit nový jízdní řád. V Jihočeském kraji zůstane roz…