MHMP: V Národním muzeu se o víkendu konal první Ples na kolečkách

16.12.2019 18:46

Hlavní město má za sebou vůbec první Ples na kolečkách. Ten se konal v sobotu 14. prosince od 19:00 hodin v nově zrekonstruované Historické budově Národního muzea. Akce byla určena nejen pro handicapované osoby, ale také pro jejich přátele, známé i pro širokou veřejnost. Slavnostního zahájení se zúčastnil také primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib.

MHMP: V Národním muzeu se o víkendu konal první Ples na kolečkách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova pražského magistrátu na Mariánském náměstí
reklama

Cílem akce bylo umožnit lidem se speciálními potřebami účastnit se prestižní, pro lidi bez handicapu běžné, společenské aktivity. Organizátoři tak chtěli ukázat široké veřejnosti, že i se závažným postižením je možné prožít kvalitní a aktivní osobní i společenský život. Na ples nakonec zavítalo hned několik desítek handicapovaných lidí.

„Ples na kolečkách je první pražskou společensko-kulturní akcí skutečně pro všechny. Dorazili lidé, kteří využívají kompenzační pomůcky jako je mechanický či elektrický vozík, jejich kamarádi, příbuzní, ale i veřejnost. Jsem moc rád, že v rámci hlavní plesové sezóny dokáží plesat a bavit se i lidé se speciálními potřebami a že jim v tom můžeme pomáhat,“ uvedl primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib.

Na plese nemohla chybět mimo jiné kapela studentů a absolventů školy Jedličkova ústavu The Tap Tap, která návštěvníky provázela celým večerem. Většina z členů studuje, nebo už absolvovala, školy pražského Jedličkova ústavu.

Předtančení pak připravily členky tanečního oddílu Sportovního klubu vozíčkářů Praha, který podporuje sport handicapovaných již více než 25 let. Na programu byla také další předtančení a choreografie členů spolku Orbita Brno a zakladatelů spolku Bílá holubice Ostrava. Svoji choreografii předvedl baletní mistr a současně asistent Pražského komorního baletu Igor Vejsada s členkou spolku Bílá holubice.

„Osobně mě velice těší, že se všichni na plese výborně bavili a tančili bez rozdílu toho, zda byli na vozíku, nebo ne. Byla cítit uvolněná atmosféra a skvělá nálada. Věřím, že jsme tímto založili tradici a druhého ročníku se zúčastní ještě více hostů. Zároveň chci velice poděkovat primátorovi hlavního města Zdeňku Hřibovi a generálnímu řediteli Národního muzea Michalu Lukešovi za to, že jsme tento ples vůbec mohli pro handicapované lidi připravit,“ dodala organizátorka akce Jitka Vaculíková.

Ples na kolečkách se konal pod záštitou primátora hl. m. Prahy Zdeňka Hřiba, který také Ples na kolečkách osobně zahájil. Hlavní město Praha se stalo generálním partnerem akce a pomohlo tím organizátorům založit tradici společenské akce, která v hlavním městě chybí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní muzeum: Hranice je jen slovo – nová výstava na velmi aktuální téma

22:07 Národní muzeum: Hranice je jen slovo – nová výstava na velmi aktuální téma

Muzeum české loutky a cirkusu v Prachaticích se 15. června opět otevřelo a své návštěvníky přivítalo…