MO: Vojenští policisté představili své stroje na Motosalonu

06.03.2017 22:30

Nadporučík Lukáš Kvapil, účastník Dakaru a poručice Nikola Hájková, přemožitelka kanálu La Manche. Tak vypadal stánek na letošním ročníku výstavy Motosalon 2017, při kterém se prezentovala nejen Vojenská policie, ale též Hradní stráž, 601. skupina speciálních sil či Rekrutační středisko Čechy. Společný stánek v areálu pražského výstaviště v Letňanech byl o prvním březnovém víkendu doslova v obklopení zájemců o službu v AČR, ale i fanoušků silných motocyklů, ke kterým bezesporu policejní speciály patří.

MO: Vojenští policisté představili své stroje na Motosalonu
Foto: mocr.cz
Popisek: Budova Ministerstva obrany ČR
reklama

„Jsem hrozně rád, že Vojenská policie a náčelník Vojenské policie mi umožnili skloubit práci s reprezentací policie a Dukly. Dostal jsem ty nejlepší možnosti a předpoklady, abych tam byl, protože výcvik u Vojenské policie je na takové úrovni, že samotná příprava mi stačila, abych se na závod dostatečně připravoval. To skloubení zde je možné. Jsem šťastný, že jsem se na Dakar postavil a že jsem tam byl,“ uvedl nadporučík Lukáš Kvapil své zkušenosti se skloubením profesního života vojenského policisty a nejnáročnějšího závodu na světě, kterým Rallye Dakar bezesporu je.

Na diváky na Motosalonu dále čekala řada vystoupení, včetně akrobacie na čtyřkolkách. Rekrutační středisko Čechy, které bylo součástí společného stánku Vojenské policie, Hradní stráže a Ministerstva obrany, bylo doslova zavaleno zájemci o službu v Armádě ČR, ale i zájemci pro vstup do Aktivní zálohy, či na dobrovolné cvičení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká pošta: Nová poštovní známka připomíná vznik první turistické trasy

22:11 Česká pošta: Nová poštovní známka připomíná vznik první turistické trasy

Česká pošta představí 21. dubna novou výplatní písmenovou známku s kupóny pro přítisky, jejímž motiv…