MPO: Kanadské letecké společnosti objevují český trh

05.03.2018 9:50

Českou republiku tento týden navštíví zástupci kanadského leteckého průmyslu. Seznámí se s tuzemskou leteckou výrobou, vědeckými a výzkumnými projekty z akademického i firemního prostředí a příležitostmi pro investice.

MPO: Kanadské letecké společnosti objevují český trh
Foto: mpo.cz
Popisek: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR - logo

Vše začíná právě dnes na Ministerstvu průmyslu a obchodu. A to setkáním s představiteli českého leteckého sektoru, které zajišťuje náměstek ministra průmyslu a obchodu pro řízení sekce zahraničního obchodu Vladimír Bärtl.

Pondělní akce je pouze malou ochutnávkou toho, co představuje český a kanadský letecký průmysl. Prostor pro představení dostanou sektorové asociace České republiky - Asociace leteckých výrobců, Moravský letecký klastr a Svaz českého leteckého průmyslu. Přehled investičního prostředí i sourcingových možností českých firem, potenciál a kapacity výzkumu v leteckém sektoru představí zástupci agentury CzechInvest. Kanadu reprezentují významní hráči světového leteckého průmyslu - zástupci společností Bombardier, MHI Aerospace Canada, CAE a Cyclone MFG.

Jsem rád, že mohu přivítat na půdě Ministerstva průmyslu a obchodu k diskusi o možnostech prohloubení česko-kanadské spolupráce všechny hlavní hráče. Loni v květnu jsem vedl úspěšnou obchodní a technologickou misi právě do Kanady, na kterou právě tato návštěva České republiky navazuje,“ říká náměstek ministra průmyslu a obchodu pro řízení sekce zahraničního obchodu Vladimír Bärtl.

Kanadská delegace mimo jiné navštíví výrobní závody. Kromě Prahy a okolí také Moravu, konkrétně Brno a Kunovice. Seznámí se s výrobními a inovačními projekty firem Aero Vodochody, Latecoere, LA Composite, GE Aviation, ČVUT, VUT Frentech, Aircraft Industries, Evektor, 5M a Mesit Aerospace. Moravský letecký klastr v Kunovicích uspořádá B2B seminář, kde se bude diskutovat o česko-kanadské spolupráci v leteckém sektoru.

Mise má i vědecko-výzkumný rozměr.  A to díky viceprezidentovi kanadského Konsorcia pro vědu a inovace v leteckém průmyslu (CARIC/CRIAQ) Alainu Aubertinovi či řediteli sekce elektrotechniky kanadské Fakulty elektrotechnické (École de Technologie supérieure) Jeanu Francois Bolandovi. V delegaci jsou mimo jiné i Martin Baillargeon z Prefix Aerospace a Tony Karadimas z Tranlingo Business Services, kteří dlouhodobě spolupracují s Ministerstvem průmyslu a obchodu a Zastupitelským úřadem ČR v Kanadě při organizaci misí a aktivit v leteckém sektoru.  

Letectví a Kanada nejsou náhodným spojením. Letecký průmysl patří mezi stěžejní odvětví ekonomiky provincií Québec a Ontario, v posledních pěti letech roste asi desetiprocentním tempem. Letecký sektor je zařazen mezi perspektivní obory dle Mapy globálních oborových příležitostí. Incomingová mise z Kanady byla podpořena v rámci Projektů na podporu ekonomické diplomacie (PROPED).

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

20:48 SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

Ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv se 1. května 2024 stal MUDr. Tomáš Boráň. Na základě vý…