MPO: Společnost OTE má nového předsedu představenstva

01.07.2021 8:24

Michal Puchel je novým předsedou představenstva akciové společnosti OTE, do čelní pozice ho zvolili členové tohoto orgánu. Před tím dozorčí rada z funkce odvolala Aleše Tomce. OTE spadá pod Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO), které je jediným akcionářem této firmy. Nový předseda představenstva OTE a.s. Michal Puchel, který byl dosud členem představenstva této společnosti, se funkce ujal včera.

MPO: Společnost OTE má nového předsedu představenstva
Foto: mpo.cz
Popisek: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR - logo

„Věřím, že nový předseda představenstva bude dobrým lodivodem a bude OTE bezpečně provázet velmi dynamickými vlnami energetického sektoru,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček a dodává: „Michalu Puchelovi přeji v nové pozici mnoho úspěchů, MPO v tom bude samozřejmě pomáhat.“

„Nový předseda představenstva OTE bude mít za úkol nejen hájit strategické zájmy státu na velmi rozmanitém a průběžně se měnícím poli energetiky. Zájmem Michala Puchela samozřejmě musí být také účelné, efektivní a hospodárné nakládání se svěřenými prostředky a funkční ekonomika celé společnosti,“ upřesňuje náměstek ministra průmyslu a obchodu Jan Dejl, který má výkon akcionářských práv na MPO na starosti.

Absolvent Vysoké školy ekonomické v Praze, E.ON Academy Energy Series a Prince Foundation 5th Edition, Ing. Michal Puchel (*1973) se energetice věnuje od roku 1999, tedy celý profesní život. Mimo jiné pracoval jako analytik společnosti Accenture, ředitel firmy EUROENERGY, vedoucí úseku strategie a regulace Západoslovenské energetiky a také jako vedoucí odboru zajišťování přenosových a systémových služeb ve společnosti ČEPS.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stožec se stává komplexním centrem ekologické výchovy v Národním parku Šumava

17:05 Stožec se stává komplexním centrem ekologické výchovy v Národním parku Šumava

Pobytové středisko ekologické výchovy, informační středisko, areál lesních her a nová bezbariérová u…