MPO: Výroční konference OP PIK 2016 zhodnotila stav čerpání evropských dotací

14.12.2016 15:21

Aktuální stav čerpání dotací ze strukturálních fondů OP PIK – to bylo hlavní téma výroční konference Operačního fondu Podnikání a inovace pro konkurence schopnost, kterou uspořádalo Ministerstvo průmyslu a obchodu 14. prosince v Paláci Lucerna.

MPO: Výroční konference OP PIK 2016 zhodnotila stav čerpání evropských dotací
Foto: mpo.cz
Popisek: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR - logo

Ministerstvo průmyslu a obchodu jako řídící orgán OP PIK zastupoval náměstek ministra pro řízení Sekce fondů EU, VaVaI a investičních pobídek, Tomáš Novotný, kromě představitelů MPO vystoupili na konferenci také zástupci Ministerstva místního rozvoje, Úřadu vlády, Agentury pro podnikání a inovace a Technologické agentury ČR.

Konference byla určena zejména podnikatelským subjektům, inovačním a poradenským centrům, ale také představitelům svazů a asociací. Účastníci získali informace o aktuálním stavu implementace OP PIK, o plánu a možnostech nového programovacího období 2014-2020, o možnostech finančních a kombinovaných nástrojů i o zapojení českých subjektů do evropských programů.

S jakými konkrétními čísly byli účastníci seznámeni? K 13. prosinci 2016 bylo v rámci OP PIK vyhlášeno celkem 77 výzev v objemu 69,1 miliard korun. Celkem bylo vydáno 513 rozhodnutí v objemu 4,110 miliard korun a proplaceno bylo 152,87 milionů korun.

Co se týče stavu hodnocení výzev s koncem příjmu žádostí nejpozději k 30. dubnu 2016, MPO v současnosti eviduje 3494 žádostí k vyhodnocení; přičemž interními hodnotiteli již bylo vyhodnoceno 3408 žádostí, po výběrových komisích bylo vyhodnoceno 3217 žádostí a nyní zbývá k vyhodnocení 277 žádostí.

"Do konce ledna 2017 bude celkem vyhodnoceno přibližně 3799 projektů v objemu 26 miliard korun. To znamená, že na konci ledna 2017 budou vyhodnoceny projekty v rozsahu asi 22 % celkové alokace OP PIK. Zároveň plánujeme do konce roku 2017 vyhlásit celkem 60 % alokace programu, což představuje finance ve výši 70 miliard korun," vysvětlil náměstek ministra Tomáš Novotný.

Výroční konference však nebyla jedinou aktivitou MPO určenou pro příjemce a žadatele dotací, v posledním čtvrtletí roku 2016 uspořádalo také několik seminářů pro příjemce a žadatele dotací v Praze, Brně a Ostravě. O semináře byl velký zájem, zúčastnilo se jich přes 300 osob, a další školení se proto plánují i v roce 2017.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo obrany: Ve Strakonicích byla podepsána smlouva na raketové komplety RBS-70NG

22:28 Ministerstvo obrany: Ve Strakonicích byla podepsána smlouva na raketové komplety RBS-70NG

Náměstek ministra obrany pro řízení Sekce vyzbrojování a akvizic Daniel Koštoval, ředitel Sekce podp…