MPO a Asociace poskytovatelů energetických služeb spolupracují na snižování energetické náročnosti

12.07.2016 15:00

V návaznosti na plnění požadavků stanovených ve směrnici Evropského parlamentu a Rady 2012/27/EU o energetické účinnosti (EED), uzavřelo Ministerstvo průmyslu a obchodu a Asociace poskytovatelů energetických služeb dobrovolnou dohodu o spolupráci.

MPO a Asociace poskytovatelů energetických služeb spolupracují na snižování energetické náročnosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo průmyslu a obchodu
reklama

MPO se v dokumentu zavazuje vytvářet legislativní podmínky, motivovat a metodicky vést ostatní subjekty ve státním sektoru k využívání projektů, při nichž jsou poskytovány energetické služby se zaručeným výsledkem (uplatnění metody EPC — z anglického Energy Performance Contracting). Tyto subjekty by měly při renovacích a správě budov postupovat tak, aby byla dosažena jejich maximální provozní efektivnost i energetická účinnost.

Podle smlouvy bude APES podporovat své členy, aby co nejvíce využívali vyspělé technologické postupy s vysokou účinností. Dále bude APES usilovat o získání informací o velikosti dosažených úspor u realizovaných projektů EPC od svých členů a jejich následné dodání na MPO.

Dohoda mimo jiné přispěje ke zvýšení objemu dosahovaných úspor energie podle článku 7 směrnice 2012/27/EU o energetické účinnosti. Plnění cíle podle směrnice se dosahuje formou alternativního schématu prostřednictvím tzv. politických opatření, mezi která patří kromě dotačních programů také dobrovolné dohody mezi státními a privátními subjekty.

Celé znění dohody najdete zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

HZS: Hasiči dnes rozvezou 3,5 milionu testů

9:15 HZS: Hasiči dnes rozvezou 3,5 milionu testů

Pro školy a školská zařízení budou dnes rozvážet příslušníci a zaměstnanci Hasičského záchranného sb…