MPSV bude prezentovat politiku přípravy na stárnutí na půdě OSN

18.01.2015 16:32

Téma stárnutí je na sociálních fórech OSN jedním z nejsledovanějších témat. Ministerstvo zahraničních věcí, prostřednictvím Stálé mise ČR při OSN v New Yorku, požádalo Ministerstvo práce a sociálních jako koordinátora přípravy na stárnutí o spolupráci při přípravě národní akce v rámci 53. zasedání Komise pro sociální rozvoj, která se plánuje na únor 2015. Cílem je zviditelnění České republiky a témat jako je pozitivní stárnutí, podpora participace starších osob ve společnosti a mezigenerační pomoc.

MPSV bude prezentovat politiku přípravy na stárnutí na půdě OSN
Foto: Martin Kovář
Popisek: Budova MPSV

Na základě úspěšné vnitrostátní spolupráce na implementaci Národního akčního plánu podporujícího pozitivní stárnutí se akce také účastní zástupci z Městské části Praha 1 a Střediska sociálních služeb Prahy 1, kteří budou prezentovat konkrétní praktická opatření k naplňování Národního akčního plánu podporujícího pozitivní stárnutí v oblasti aktivizačních programů pro seniory.

Prezentace v OSN se za neziskový sektor zúčastní předsedkyně správní rady Nadace Krása pomoci a Miss World Taťána Kuchařová, která iniciovala založení své nadace a která již řadu let významně působí v seniorské problematice České republiky. Její nadace a aktivity upozorňují na mezigenerační vztahy a pomáhají seniorům žít aktivní a důstojný život doma.

“Jsem velmi ráda, že se mi dostalo takové možnosti prezentovat naši nadační činnost a práci v oblasti mezigeneračních vztahů a seniorské problematiky až v OSN. Mým cílem je zviditelnit toto celosvětové téma na půdě OSN a věřím, že to je jen začátek propagování pozitivního ageingu a stárnutí populace na půdě OSN dál,“ říká Taťána Kuchařová.

Její prezentace a osobní účast pomůže zajistit zcela jistě větší publicitu akce. Akce poskytne prostor ke sdílení perspektiv a zkušeností mezi zeměmi a regiony.

V souvislosti s přípravou programu se dne 9. ledna 2015 na Ministerstvu práce a sociálních věcí sešla náměstkyně ministryně Mgr. Hanzlíková se zástupkyní Stálé mise ČR při SN v New Yorku a dalšími účastníky, kde byl prodiskutován návrh programu připravované akce.

„Účast českých zástupců na zasedání, možnost ukázat konkrétní příklady spolupráce mezi státními subjekty na národní a regionální úrovni a neziskovými organizacemi je nejlepší způsob, jak prezentovat dosažené výsledky a pokroky v souvislosti s přípravou na stárnutí v České republice“, říká náměstkyně ministryně Mgr. Hanzlíková.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Ministerstvo práce a sociálních věcí

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberecký kraj opět ocenil učitele. Akce se uskutečnila po dvouleté koronavirové pauze

22:33 Liberecký kraj opět ocenil učitele. Akce se uskutečnila po dvouleté koronavirové pauze

Již poosmnácté Liberecký kraj pod záštitou náměstka hejtmana Dana Ramzera uspořádal slavnostní setká…