MPSV smluvně zajistí přechodné období pro fungování agendových systémů

10. 12. 2016 22:27

Vláda na svém zasedání vzala na vědomí informaci o dvou připravovaných nadlimitních veřejných zakázkách zadávaných v jednacím řízení bez uveřejnění, které mají zajistit provoz agendových systémů a systémové integrace na MPSV v přechodném období, než bude možné řádně přejít na nové informační systémy tvořící tzv. Jednotný informační systém práce a sociálních věcí vysoutěžené v rámci otevřených zadávacích řízeních.

MPSV smluvně zajistí přechodné období pro fungování agendových systémů
Foto: Martin Kovář
Popisek: Budova MPSV

V současné době je v rámci resortu MPSV využívána řada agendových a podpůrných systémů společnosti OKsystem a.s. Původní systémy jsou postaveny na různých technologiích s mnoha datovými a procesními vazbami, jejichž provázanost a komplikovanost odpovídá legislativním úpravám v oblasti sociálních dávek a zaměstnanosti v posledních více než 15 letech. Tyto systémy jsou postupně nahrazovány novými, které jsou vytvářeny dodavateli vybranými v otevřených výběrových řízeních.

Jednací řízení je uzavíráno z důvodu zajištění provozu po minimální nezbytnou dobu do spuštění nově budovaných agendových systémů. Součástí smlouvy ke všem provozovaným činnostem je i plánované bezpečné ukončení, tj. včetně zpracování migračních dat, archivace dat a přechodu do archivního režimu provozovaných systémů.

„Zajišťujeme tak provoz a podporu provozu stávajících agendových informačních systémů a také tomu odpovídající ukončovací práce. Udržitelnost bude zajištěna po dobu, než dojde k přechodu na nové systémy,“ řekl první náměstek ministryně Robert Baxa.

Druhá zakázka se týká kontinuity služeb systémové integrace, kdy je pro řádný přechod na tyto systémy potřebné zajistit kontinuálně služby systémové integrace ICT, které jsou nezbytné pro MPSV, obzvláště nyní v období zvýšeného náporu na koordinaci a funkční provázání plnění jednotlivých dodavatelů. Smlouva bude uzavírána z důvodu zajištění potřebných služeb po minimální nezbytnou dobu do uzavření smlouvy s budoucím vysoutěženým poskytovatelem služeb systémové integrace ICT resortu MPSV. Součástí je i řádné předání veškerých aktivit takovému budoucímu systémovému integrátorovi.

Více informací o ICT systémech najdete zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚOHS pokutoval železniční nákladní dopravce, v případu využil leniency i narovnání

7:34 ÚOHS pokutoval železniční nákladní dopravce, v případu využil leniency i narovnání

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže dnes vydal prvostupňové rozhodnutí, v němž konstatoval, že sout…