MPSV vyhlásilo další dvě výzvy. Z Operačního programu Zaměstnanost podpoří neziskovky a mladé

29.08.2015 13:42

V neziskovém sektoru pracuje rok od roku více lidí. Význam neziskových organizací roste a polu s ním potřeba jejich profesionalizace. Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) proto vypsalo výzvu „Budování kapacit a profesionalizace nestátních neziskových organizací“, na kterou je z prostředků Operačního programu zaměstnanost vyčleněno 75 milionů Kč. Stejnou částkou pak resort podpoří další typ projektů, tentokrát zaměřených na mezinárodní mobilitu znevýhodněné mládeže.

MPSV vyhlásilo další  dvě výzvy. Z Operačního programu Zaměstnanost podpoří neziskovky a mladé
Foto: mpsv.cz
Popisek: Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR - logo

Praxe ukazuje, že neziskové organizace potřebují ve stále větší míře na slovo vzaté profesionály, ať už pro oblast marketingu, strategické hořízení, nebo pro neziskový sektor zásadního fundraisingu.

„ V sociální oblasti je celá řada činností, které nestátní neziskové organizace vykonávají za stát. Usilujeme o to, aby získaly expertní zkušenosti a t ím se zvýšila jejich profesionalita, “ vysvětlila ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

„MPSV také podpoří vzdělávání stávajících zaměstnanců neziskových organizací nebo aktivity, které povedou k větší důvěryhodnosti těchto organizací vůči veřejnosti, státnímu a soukromému sektoru ,“ dodala ministryně.

Žádost i o podporu konkrétních projektů je možné předkládat od 1. září až do konce letošního roku. Výzva je určena pro neziskovky, které fungují minimálně dva roky a mají letos zpracovaný procesní audit. Více informací se zájemci dozví ZDE.

Výzva „Mezinárodní mobilita pro znevýhodněnou mládež“ pomůže mladým nezaměstnaným lidem do 30 let, kteří se potýkají s nedostatečným vzděláním, zdravotními problémy či problematickými životními podmínkami. Díky mezinárodním stážím získají zkušenosti, jazykové znalosti i potřebné sebevědomí a eliminují znevýhodnění v hledání uplatnění na trhu práce. Zaměření zahraničních stáží bude korespondovat s profesní poptávkou v českém regionu.

Oprávněnými žadateli o podporu jsou v tomto případě vzdělávací instituce, pracovní agentury, neziskovky a kraje či obce; žádosti je možné předkládat opět od 1. září , avšak pouze do 30. října 2015. Další informace je možné získat rovněž ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Strakonice: Klienti lékárny si mohou léky předepsané na e-receptu rezervovat on-line

11:14 Nemocnice Strakonice: Klienti lékárny si mohou léky předepsané na e-receptu rezervovat on-line

Strakonická nemocniční lékárna nabízí svým klientům novou službu - on-line rezervaci léků předepsaný…