MPSV vyhlásilo další dvě výzvy. Z Operačního programu Zaměstnanost podpoří neziskovky a mladé

29.8.2015 1:42 odp.

V neziskovém sektoru pracuje rok od roku více lidí. Význam neziskových organizací roste a polu s ním potřeba jejich profesionalizace. Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) proto vypsalo výzvu „Budování kapacit a profesionalizace nestátních neziskových organizací“, na kterou je z prostředků Operačního programu zaměstnanost vyčleněno 75 milionů Kč. Stejnou částkou pak resort podpoří další typ projektů, tentokrát zaměřených na mezinárodní mobilitu znevýhodněné mládeže.

MPSV vyhlásilo další  dvě výzvy. Z Operačního programu Zaměstnanost podpoří neziskovky a mladé
Foto: mpsv.cz
Popisek: Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR - logo

Praxe ukazuje, že neziskové organizace potřebují ve stále větší míře na slovo vzaté profesionály, ať už pro oblast marketingu, strategické hořízení, nebo pro neziskový sektor zásadního fundraisingu.

„ V sociální oblasti je celá řada činností, které nestátní neziskové organizace vykonávají za stát. Usilujeme o to, aby získaly expertní zkušenosti a t ím se zvýšila jejich profesionalita, “ vysvětlila ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

„MPSV také podpoří vzdělávání stávajících zaměstnanců neziskových organizací nebo aktivity, které povedou k větší důvěryhodnosti těchto organizací vůči veřejnosti, státnímu a soukromému sektoru ,“ dodala ministryně.

Žádost i o podporu konkrétních projektů je možné předkládat od 1. září až do konce letošního roku. Výzva je určena pro neziskovky, které fungují minimálně dva roky a mají letos zpracovaný procesní audit. Více informací se zájemci dozví ZDE.

Výzva „Mezinárodní mobilita pro znevýhodněnou mládež“ pomůže mladým nezaměstnaným lidem do 30 let, kteří se potýkají s nedostatečným vzděláním, zdravotními problémy či problematickými životními podmínkami. Díky mezinárodním stážím získají zkušenosti, jazykové znalosti i potřebné sebevědomí a eliminují znevýhodnění v hledání uplatnění na trhu práce. Zaměření zahraničních stáží bude korespondovat s profesní poptávkou v českém regionu.

Oprávněnými žadateli o podporu jsou v tomto případě vzdělávací instituce, pracovní agentury, neziskovky a kraje či obce; žádosti je možné předkládat opět od 1. září , avšak pouze do 30. října 2015. Další informace je možné získat rovněž ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zprávaTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zpráva o udržitelném rozvoji: ČEZ loni snížil emise, spotřebu vody i produkci odpadů

22:54 Zpráva o udržitelném rozvoji: ČEZ loni snížil emise, spotřebu vody i produkci odpadů

Skupina ČEZ pokračuje v nastaveném trendu budování udržitelnější energetiky: loni snížila objem vypu…