MŠMT: Do veřejné konzultace k návrhu revize RVP se zapojilo 9000 lidí

07.06.2024 16:08 | Tisková zpráva

Téměř 9000 pedagogických pracovníků a dalších odborníků z oblasti vzdělávání, ale také rodičů žáků, využilo možnosti zapojit se do veřejné konzultace k návrhům revizí Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní a základní vzdělávání (RVP PV a ZV). Více než 4000 z nich se k dokumentu vyjádřilo prostřednictvím online dotazníku, přičemž polovinu z tohoto množství tvoří učitelé a učitelky nebo zástupci vedení škol.

MŠMT: Do veřejné konzultace k návrhu revize RVP se zapojilo 9000 lidí
Foto: msmt.cz
Popisek: MŠMT - logo

Cílem veřejné konzultace, kterou spustil Národní pedagogický institut České republiky (NPI ČR) na začátku dubna s datem ukončení 31. května, bylo získat co nejširší zpětnou vazbu od odborné a laické veřejnosti. Proto NPI ČR vytvořil webový portál ZDE s propojením na online dotazník, jehož prostřednictvím měl každý zájemce možnost vyjádřit své připomínky a názory k obsahu dokumentu.

„Technicky celý proces veřejné konzultace proběhl bez problémů. Na nás teď je získané podněty posoudit a zapracovat do finální podoby návrhu dokumentu, který na podzim předáváme ministerstvu školství. V dotazníku bylo také množství otevřených otázek a my budeme doručené odpovědi dále analyzovat, abychom v průběhu června mohli seznámit veřejnost s dalšími podrobnostmi, které z veřejné konzultace vzešly,“ uvádí Ivo Jupa, ředitel NPI ČR.

V rámci veřejné konzultace NPI ČR uspořádal 12 oborových kulatých stolů k jednotlivým vzdělávacím oblastem revize RVP PV a ZV (více ZDE). Online přenášených diskuzí se zúčastnilo téměř 150 hostů, garantů a tvůrců návrhu revize, ale také jejich oponentů z řad odborné veřejnosti. Doposud realizované kulaté stoly mají na youtubovém kanálu NPI ČR v součtu téměř 13 tisíc zhlédnutí.

Na první polovinu června jsou navíc naplánované ještě čtyři kulaté stoly s tématy týkajícími se osobnostní a sociální výchovy, průřezových témat v revizi RVP nebo klíčových kompetencí a základních gramotností, ale také k tématu, jak pracovat s RVP při tvorbě školních vzdělávacích programů (ŠVP). Při realizaci kulatých stolů NPI ČR spolupracuje s Pedagogickou fakultou Univerzity Karlovy, Výborem pro vzdělávání k udržitelnému rozvoji, Učitelskou platformou, Stálou konferencí asociací ve vzdělávání (SKAV) nebo Society for All (SOFA). Kompletní souhrn informací a záznamy jednotlivých kulatých stolů je k dispozici ZDE.

Podle časového harmonogramu by schválení dokumentu revize RVP PV a ZV na úrovni MŠMT mělo proběhnout na podzim tohoto roku. Od školního roku 2025/26 by měl být revidovaný rámcový vzdělávací program používán školami dobrovolně a od školního roku 2027/28 povinně.

Pro všechny zájemce je dokument návrhu revize RVP PV a ZV nadále dostupný na webovém portálu ZDE.

Obsah návrhu revize RVP PV a ZV byl v souladu se závazkem NPI ČR směrem k transparentnosti a otevřenosti, uvolněn ve formátu OpenData. Data RVP tedy lze volně stáhnout a použít pro vzdělávací a výzkumné účely, a to na portálu Otevřených dat České republiky ZDE.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

plat

Dobrý den, je pravda, co tvrdí ten mladý youtuber a europoslanec, že kromě vysokého platu, což se ví dlouho, dostávají ale europoslanci ještě další peníze? Prý až 700 000 korun měsíčně na odměny svého týmu a 127 000 na vedení kanceláře ve své zemi, současně si jsou vám propláceny letenky do země v ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Meziroční pokles cen zemědělských výrobců zpomalil

10:17 Český statistický úřad: Meziroční pokles cen zemědělských výrobců zpomalil

Meziměsíčně ceny zemědělských výrobců vzrostly o 1,9 % a meziročně byly nižší o 7,5 %. Ceny průmyslo…