MŠMT: Památník Hodonín u Kunštátu bude otevřen později

30.06.2017 16:01

Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského (NPMK) bylo pověřeno usnesením vlády č. 158 z roku 2011 vybudováním Památníku Hodonín u Kunštátu. Dne 30. 6. 2016 byly stavební práce na areálu budoucího Památníku Hodonín dokončeny a 19. 7. 2016 byly dostavěné objekty zkolaudovány.

MŠMT: Památník Hodonín u Kunštátu bude otevřen později
Foto: msmt.cz
Popisek: MŠMT - logo

Následně započala realizace stálé expozice. Do roku 2016 bylo profinancováno 85 669,083 tis. Kč, z toho bylo 20 000 tis. Kč použito na výkup areálu. Na základě politického rozhodnutí byla v březnu t.r. zahájena  jednání  o převodu státního majetku v souladu s platnými zákony pod správu Ministerstva kultury, a to mezi Úřadem vlády, Ministerstvem kultury, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstvem financí. O získání Památníku usiluje Muzeum romské kultury v Brně, které požaduje převzít areál od 1. 1. 2018. Proto byly práce na budování Památníku v březnu 2017 zastaveny a budou znovu obnoveny po dokončení posledních korektur textů expozice, které byly vyžádány od autorů expozice, včetně autorů z Muzea romské kultury. Památník a jeho expozice budou otevřeny správcem objektu, který si sám určí termín otevření.

Z tohoto důvodu nedojde k původně plánovanému otevření Památníku pro veřejnost v srpnu 2017. O zahájení činnosti rozhodne stanovený správce areálu v Hodoníně u Kunštátu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberecký kraj: Dvoje vánoční trhy na krajském úřadu

20:38 Liberecký kraj: Dvoje vánoční trhy na krajském úřadu

I v letošním roce proběhne tradiční akce předvánočních dnů na Krajském úřadě Libereckého kraje. Přij…