MŠMT: Památník Hodonín u Kunštátu bude otevřen později

30.06.2017 16:01

Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského (NPMK) bylo pověřeno usnesením vlády č. 158 z roku 2011 vybudováním Památníku Hodonín u Kunštátu. Dne 30. 6. 2016 byly stavební práce na areálu budoucího Památníku Hodonín dokončeny a 19. 7. 2016 byly dostavěné objekty zkolaudovány.

MŠMT: Památník Hodonín u Kunštátu bude otevřen později
Foto: msmt.cz
Popisek: MŠMT - logo

Následně započala realizace stálé expozice. Do roku 2016 bylo profinancováno 85 669,083 tis. Kč, z toho bylo 20 000 tis. Kč použito na výkup areálu. Na základě politického rozhodnutí byla v březnu t.r. zahájena  jednání  o převodu státního majetku v souladu s platnými zákony pod správu Ministerstva kultury, a to mezi Úřadem vlády, Ministerstvem kultury, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstvem financí. O získání Památníku usiluje Muzeum romské kultury v Brně, které požaduje převzít areál od 1. 1. 2018. Proto byly práce na budování Památníku v březnu 2017 zastaveny a budou znovu obnoveny po dokončení posledních korektur textů expozice, které byly vyžádány od autorů expozice, včetně autorů z Muzea romské kultury. Památník a jeho expozice budou otevřeny správcem objektu, který si sám určí termín otevření.

Z tohoto důvodu nedojde k původně plánovanému otevření Památníku pro veřejnost v srpnu 2017. O zahájení činnosti rozhodne stanovený správce areálu v Hodoníně u Kunštátu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České dráhy: Vlaky RegioSpider vyjely na trať z Postoloprt do České Lípy

7:34 České dráhy: Vlaky RegioSpider vyjely na trať z Postoloprt do České Lípy

Na železniční lince U11 Postoloprty – Louny – Česká Lípa nově nasazují České dráhy čtyři motorové v…