MŠMT: V Karolinu byli oceněni úspěšní středoškoláci

16.12.2019 12:04

Ve čtvrtek 12. prosince převzali ocenění účastníci mezinárodních soutěží z řad středoškoláků. Ti reprezentovali Českou republiku na 18 předmětových olympiádách a dalších soutěžích. Slavnostní ocenění se uskutečnilo ve Vlasteneckém sále pražského Karolina.

MŠMT: V Karolinu byli oceněni úspěšní středoškoláci
Foto: msmt.cz
Popisek: MŠMT - logo

Čeští středoškoláci uspěli v globální konkurenci téměř šesti tisíc účastníků z Evropy, Asie, Afriky, Severní a Jižní Ameriky. Probojovat se do mezinárodní soutěže a uspět na světové úrovni je přitom velmi náročné. Čeští středoškoláci dokázali v mezinárodních soutěžích, které se letos konaly v různých městech Evropy, ale také v Číně, v Jižní Koreji či v Ázerbájdžánu, že patří mezi světovou špičku.

Letos se mezinárodních soutěží zúčastnilo 87 českých středoškoláků. Získali celkem 76 medailí, z toho 20 zlatých, 28 stříbrných, 28 bronzových a navíc 11 čestných uznání. Někteří z nich se úspěšně účastnili dokonce několika mezinárodních olympiád. Jedním z nich je například Josef Minařík z Gymnázia Kpt. Jaroše v Brně. Ten získal v  Mezinárodní olympiádě v informatice v Ázerbájdžánu stříbrnou medaili, bronz vybojoval v Mezinárodní matematické olympiádě ve Velké Británii a další bronzovou medaili v Mezinárodní fyzikální olympiádě v izraelském Tel Avivu.

Úspěšným středoškolákům předala ocenění ředitelka Národního institutu pro další vzdělávání Helena Plitzová, dále také náměstek pro řízení sekce sportu a mládeže Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy Karel Kovář a zástupce Akademické rady Akademie věd ČR Pavel Krejčí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Unikátní vzdělávací akademie pro sociální podnikání bude v Pardubickém kraji

22:03 Unikátní vzdělávací akademie pro sociální podnikání bude v Pardubickém kraji

Pardubický kraj se společně s pardubickou Regionální kanceláří agentury CzechInvest a Pardubickým po…