MŠMT pošle handicapovaným sportovcům téměř 85 milionů

29.03.2018 8:06

V rámci programu Sportování bez bariér pošle Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy handicapovaným sportovcům téměř 85 milionů korun. Peníze jim rozdělí přes čtyři podprogramy.

MŠMT pošle handicapovaným sportovcům téměř 85 milionů
Foto: msmt.cz
Popisek: MŠMT - logo

„Z celkové částky téměř osmdesáti pěti milionů korun půjde třicet milionů na sportovní reprezentaci zdravotně postižených sportovců, dalších devět milionů rozdělíme v podprogramu Podpora spolků s celostátní působností pro specifický druh zdravotního postižení sportovců nebo specifický druh sportu pro zdravotně postižené sportovce. Téměř šest milionů korun půjde na významné sportovní a další sportovní akce zdravotně postižených sportovců. Dalších více jak čtyřicet milionů míří na podporu regionálních SK a TJ zajišťující všeobecnou sportovní činnost ZPS včetně podpory talentované mládeže.“ upřesnil finanční zacílení programu náměstek pro řízení sportu Karel Kovář. Podporu tak získá celkem 270 reprezentantů a 84 organizací, které zajišťují činnosti pro 4000 aktivních sportovců s handicapem.

Jedním z cílů koncepce podpory sportu je postupné vyrovnávání sociální dostupnosti sportu handicapovaných vytvářením příznivějších podmínek formou bezbariérové sportovní infrastruktury, a také podporou z uvedených dotačních programů.

Naposledy reprezentovalo Českou republiku na XII. Zimních paralympijských hrách v korejském Pchjongčchangu celkem čtyřiadvacet sportovců včetně trasérů, které vyslal Český paralympijský výbor. Přesto, že se neumístili na předních místech, úspěchem bylo šesté místo zrakově handicapovaného lyžaře Patrika Hetmera, do první osmičky se probojovali také čeští sledge hokejisté. V Super-G zabodoval dvaadvacetiletý lyžař Tadeáš Kříž, který dojel s dvanáctým nejrychlejším časem.

Rozdělení dotací v programu Sportování bez bariér najdete ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Generál Opata se v Bruselu zúčastnil jednání vojenských výborů EU a NATO

22:22 Armáda ČR: Generál Opata se v Bruselu zúčastnil jednání vojenských výborů EU a NATO

Ve dnech 21. a 22. května se náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Aleš Opata zúčastnil v B…