MŠMT pošle handicapovaným sportovcům téměř 85 milionů

29.03.2018 8:06

V rámci programu Sportování bez bariér pošle Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy handicapovaným sportovcům téměř 85 milionů korun. Peníze jim rozdělí přes čtyři podprogramy.

MŠMT pošle handicapovaným sportovcům téměř 85 milionů
Foto: msmt.cz
Popisek: MŠMT - logo
reklama

„Z celkové částky téměř osmdesáti pěti milionů korun půjde třicet milionů na sportovní reprezentaci zdravotně postižených sportovců, dalších devět milionů rozdělíme v podprogramu Podpora spolků s celostátní působností pro specifický druh zdravotního postižení sportovců nebo specifický druh sportu pro zdravotně postižené sportovce. Téměř šest milionů korun půjde na významné sportovní a další sportovní akce zdravotně postižených sportovců. Dalších více jak čtyřicet milionů míří na podporu regionálních SK a TJ zajišťující všeobecnou sportovní činnost ZPS včetně podpory talentované mládeže.“ upřesnil finanční zacílení programu náměstek pro řízení sportu Karel Kovář. Podporu tak získá celkem 270 reprezentantů a 84 organizací, které zajišťují činnosti pro 4000 aktivních sportovců s handicapem.

Jedním z cílů koncepce podpory sportu je postupné vyrovnávání sociální dostupnosti sportu handicapovaných vytvářením příznivějších podmínek formou bezbariérové sportovní infrastruktury, a také podporou z uvedených dotačních programů.

Naposledy reprezentovalo Českou republiku na XII. Zimních paralympijských hrách v korejském Pchjongčchangu celkem čtyřiadvacet sportovců včetně trasérů, které vyslal Český paralympijský výbor. Přesto, že se neumístili na předních místech, úspěchem bylo šesté místo zrakově handicapovaného lyžaře Patrika Hetmera, do první osmičky se probojovali také čeští sledge hokejisté. V Super-G zabodoval dvaadvacetiletý lyžař Tadeáš Kříž, který dojel s dvanáctým nejrychlejším časem.

Rozdělení dotací v programu Sportování bez bariér najdete ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeňský kraj: Náklady na zimní údržbu se zvýšily, poškozené komunikace se opravují

22:33 Plzeňský kraj: Náklady na zimní údržbu se zvýšily, poškozené komunikace se opravují

Po letošní zimě se na komunikacích II. a III. třídy v Plzeňském kraji projevily škody ve větším rozs…