MŠMT schválilo tři dotační programy ve sportu na rok 2018

01.12.2017 15:53

MŠMT schválilo na rok 2018 tři dotační programy ve sportu na podporu státní sportovní reprezentace, talentovaných dětí a mládeže a celostátní program na podporu sportovních klubů a tělovýchovných jednot. V programech se rozdělí celkem téměř 2,5 mld. Kč. Na zpracování a odevzdání žádostí je jeden měsíc. MŠMT na prosinec připravilo metodická setkání pro potenciální žadatele a zastřešující sportovní organizace, které informace rozšíří dále do regionů.

MŠMT schválilo tři dotační programy ve sportu na rok 2018
Foto: msmt.cz
Popisek: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy - logo

„V programu pro reprezentaci jsme navýšili celkovou částku z 580 milionů v letošním roce na 690 milionů pro příští rok. Na podporu talentované mládeže půjde příští rok 580 milionů, což je meziroční navýšení o 40 milionů. Sportovní kluby chceme podpořit částkou 1,2 mld., zatímco letos mohly v rámci dvou programů čerpat nejvýše 850 mil. Kč“ uvedl náměstek sekce pro sport a mládež Karel Kovář. Upozornil ale, že definitivní částky budou jasné až po schválení státního rozpočtu. V oblasti státní sportovní reprezentace i sportovních talentů byly finance zásadně navýšeny již v roce 2017. Pro rok 2018 je prioritou stabilita a rychlé rozdělení dotací.

Program Můj klub patří mezi nově zavedené programy, bude vyhlášen potřetí. Získal si rychlou oblibu a v roce 2017 MŠMT obdrželo více než 4.500 žádostí. Pro rok 2018 došlo k rozšíření podporované kategorie na 6-23 let podobně jako u talentované mládeže. Na dotaci tak dosáhnou i vysokoškolské sportovní kluby. Hlavní zacílení je pak na mládež ve věku 12-18 let, kde velká část sportovců předčasně opouštěla sport. Tento trend chce MŠMT zastavit.

Využití peněz je vzhledem k různorodosti sportu i vícezdrojovému financování limitováno jen minimálně. Na základě předloženého rozpočtu je ale účel dotace jednoznačně kontrolovatelný. Tímto programem budou doručeny přímo klubům i peníze na provoz a údržbu, pokud je to pro ně prioritní výdaj.

Programy pro organizaci sportovní činnosti svazů a sportovních organizací jsou připravovány ve spolupráci se zástupci sportovního hnutí. Programy by měly být vyhlášeny v polovině prosince.

Na programy zacílené pouze na talentovanou mládež, rekreační a výkonnostní sport v klubech a školní a univerzitní sportovní aktivity pro všechny chce MŠMT poslat téměř dvě miliardy Kč.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Jan Kuchař byl položen dotaz

Co říkáte na tento návrh?

Pořádně slyšíme o úsporách, ale nikdo z politiků nejde příkladem. Jestli není možné, abyste si zmrazili platy – prý kvůli tomu, že by se to týkalo třeba i soudců, proč ještě nikdo nepřišel s tím, aby se platy politiků staly samostatnou skupinou? Pak by bylo přeci vše vyřešeno. Není vše ostatní z vaš...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Vítězným úřadem v soutěži v rovných příležitostí mužů a žen se stal pražský magistrát

16:22 MHMP: Vítězným úřadem v soutěži v rovných příležitostí mužů a žen se stal pražský magistrát

Magistrát hl. m. Prahy zvítězil v kategorii krajů v soutěži Úřad na cestě k rovnosti za rok 2022. Me…