MZ: Odpovědi ministerstva zdravotnictví na dotazy MFD

24.06.2015 10:37 | Zprávy

Ministerstvo zdravotnictví zveřejňuje odpovědi ministerstva zdravotnictví na otázky, které vznesla redaktorka Mladé fronty Dnes Lenka Petrášová. Činíme tak na základě předchozích zkušeností, kdy informace poskytnuté redakci uvedeného deníku byly účelově zkresleny v jednoznačný neprospěch ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka.

MZ: Odpovědi ministerstva zdravotnictví na dotazy MFD
Foto: mzcr.cz
Popisek: Ministerstvo zdravotnictví ČR

1) Na ministerstvo zdravotnictví se vrací lidé, kteří tu na různých pozicích už v minulosti pracovali v době Tomáše Julínka, nebo jsou spojeni s Markem Šnajdrem, jako například pan Marčík, vysokou pozici zastává David Kotris, Jan Klusáček, jak jsem již jmenovala a další. Na základě čeho si je pan ministr vybral? Oslovil je sám, nebo mu byli doporučeni?

Náměstek David Kotris, který na ministerstvu zdravotnictví pracoval i v době před nástupem ministra Němečka, byl odvolán a na jeho místo nastupuje dosavadní ekonomický náměstek Nemocnice Na Bulovce Petr Landa. Michal Marčík, který 12 let pracoval jako parlamentní zpravodaj a má tedy velkou praxi, byl panu ministrovi doporučen hned ze dvou stran. Jednak bývalou ministryní spravedlnosti a nyní poslankyní Marií Benešovou, pro kterou pan Marčík pracoval na resortu spravedlnosti a jednak mnou (tedy tiskovou mluvčí), neboť jsem kvalitu jeho práce znala právě ze spolupráce na ministerstvu spravedlnosti. Pan Marčík pracoval jako vedoucí oddělení vládní a parlamentní agendy před nástupem na MZ již ve dvou dalších úřadech za ministrů ČSSD, a to zmíněné spravedlnosti a následně na ministerstvu školství. Jan Klusáček je řadový referent a pan ministr si sám řadové referenty nevybírá.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Já už těm slibům, že někdo pomůže rodinám nevěřím

A víte proč, protože vy politici pořád jen slibujete. A realita? Rodiny jsou na tom čím dál hůř. Jak to vysvětíte, když jsou údajně pro vás rodiny takovou prioritou? Tím vás myslím všechny politiky. Děkuji za odpověď. Božena

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VZP: Za 5 let vzrostl počet předepsaných antibiotik o 800 tisíc balení

20:16 VZP: Za 5 let vzrostl počet předepsaných antibiotik o 800 tisíc balení

Antibiotika už skoro 100 let zachraňují životy. Pokud se ale užívají jinak než na doporučení lékaře,…