MZV ČR: Čeští dobrovolníci oživují údolí Albánských Alp

26.08.2015 9:48

Velvyslankyně České republiky v Albánii Bronislava Tomášová navštívila ve dnech 17. – 19. srpna 2015 údolí Curraj Eperm v Albánských Alpách, aby podpořila iniciativu mladých českých dobrovolníků usilujících o oživení vesnice v údolí.

MZV ČR: Čeští dobrovolníci oživují údolí Albánských Alp
Foto: mzv.cz
Popisek: Ministerstvo zahraničních věcí

Údolí Curraj Eperm je spojeno s dalšími vesnicemi v oblasti pouze horskými stezkami a samotná vesnice v údolí je skutečným šperkem Albánských Alp, který nebyl stále turisty objeven.

V průběhu své návštěvy měla velvyslankyně možnost nejen promluvit s českou mládeží, která implementuje jednotlivé projekty iniciativy, ale také ocenit obrovskou pohostinnost místních obyvatel včetně výborného jídla připravovaného z místních organických produktů.

Údolí bylo objeveno skupinkou českých studentů v loňském roce při jejich návštěvě Albánských Alp. Natolik se jim zalíbilo, že se rozhodli zorganizovat iniciativu k oživení vesnice v údolí vybudováním základní turistické infrastruktury.

V průběhu návštěvy velvyslankyně bylo dobrovolníky vyznačeno již na 55 km vysokohorských stezek včetně těch, které spojují Curraj Eperm s vyhlášeným Thethem nebo Kománským jezerem. Dalších 50 km stezek stále čeká na vyznačení. Vesnici budou v rámci celé iniciativy poskytnuty solární panely k výrobě elektřiny a dojde k výstavbě mostu přes řeku v Thethu na trase spojující Theth a Curraj Eperm. Místní tradiční kostelík by se měl dočkat oprav. Více informací o jednotlivých projektech iniciativy je k nalezení ZDE.

Celá iniciativa je financována z prostředků českých občanů na bázi sponzoringu či adoptování úseků horských stezek a je implementována mladými studenty různých zaměření na zcela dobrovolnické bázi. V albánských podmínkách jde o ojedinělý projekt přesahující tradiční mezivládní rozvojovou spolupráci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní muzeum představuje novou tvář

20:58 Národní muzeum představuje novou tvář

Generální rekonstrukce Historické budovy Národního muzea bude již brzy u konce a s tím souvisí i plá…