MZV: Další zásilka české humanitární pomoci do Sýrie

12.12.2016 20:17

Dne 12. prosince 2016 byla do Sýrie doručena další česká zásilka humanitární pomoci v rámci programu Poskytnutí humanitární, rozvojové a rekonstrukční asistence Sýrii v období 2016 – 2019. V dodávce, kterou společně poskytly Správa státních hmotných rezerv a Český červený kříž, je sušené mléko, jeden dialyzační přístroj, čtyři defibrilátory a dále hračky pro děti ze soukromých sbírek.

MZV: Další zásilka české humanitární pomoci do Sýrie
Foto: mzv.cz
Popisek: Ministerstvo zahraničních věcí
reklama

Dodávku české humanitární pomoci doručil do Sýrie armádní letoun. Syrský arabský Červený půlměsíc zajistí distribuci humanitární pomoci civilnímu vnitřně vysídlenému obyvatelstvu na většině území Sýrie, včetně Aleppa.

Paralelně s dodávkou humanitární pomoci budou v Sýrii ve dnech 12. – 16. prosince 2016 jednat poslanci Petičního výboru Poslanecké sněmovny PČR o situaci v regionu, zajištění humanitárního přístupu do všech oblastí Sýrie v souladu s rezolucemi RB OSN a o bilaterálních vztazích mezi ČR a Sýrií. Poslanci Zuzka Bebarová Rujbrová (KSČM), Ivana Dobešová (ANO), Radim Holeček (ODS) a Leo Luzar (KSČM) se setkají s představiteli humanitárních organizací – Rozvojového programu OSN, Mezinárodního výboru Červeného kříže a Syrského arabského Červeného půlměsíce. Dále navštíví centra pro vnitřně vysídlené obyvatele a řecko-katolický patriarchát v Damašku, kde ČR realizovala malý lokální projekt na pomoc vnitřně vysídleným. Poslanci Petičního výboru Poslanecké sněmovny PČR budou jednat i s představiteli syrského parlamentu a budou přijati syrským ministrem zahraničních věcí Walídem Muallimem a ministrem pro místní správu, jehož rezort koordinuje poskytování humanitární pomoci.

Od června 2016 už Česká republika uskutečnila čtyři mimořádné dodávky materiální humanitární pomoci do Sýrie v celkové hodnotě přes sedm milionů korun. Pomoc byla odpovědí na požadavek Syrského arabského Červeného půlměsíce. Předchozí dodávky obsahovaly mobilní polní kuchyně, invalidní vozíky, chodítka, francouzské berle, speciální obvazy z aktivní uhlíkové tkaniny a čtyři dialyzační jednotky se speciálním příslušenstvím.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Středočeské inovační centrum: Středočeské firmy mohou opět získat podporu na inovace a marketing

22:11 Středočeské inovační centrum: Středočeské firmy mohou opět získat podporu na inovace a marketing

Přes 36 milionů korun během 4 let investoval Středočeský kraj do zvýšení konkurenceschopnosti 143 m…